Jump to content

Калкулиране на размер за гуми


иван василев

Recommended Posts

Здравейте колеги и за МНОГО ГОДИНИ имам следния въпрос задните джанти са ми по широки от предните та въпроса ми е какви гуми да сложа за да са с еднакъв диаметър в момента съм с 235/40/18 а размера на джантите е задни-18х9jj и предни с размер -18х8jj а сега някой да помогне и да каже защото аз се побърках с тия калкулатори за гуми не намирам такъв който да ти покаже какви да са ако едните джанти са по ШИРОКИ от другите благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук си смяташ.

http://www.avtogumi.com/bg/polezno/parametri_janti.php

Ама ширината си зависи от гумата, нищо че джантата е по широка.

 

Тук можеш да видиш каква е допустимата гума за ширината на джантата.

http://www.tyresizecalculator.com/tyre-wheel-calculators/tyre-size-for-rim-size-width-calculator

Редактирано от RTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега но не става с този калкулатор както написах задните са по широки от предните за това питам някой ако може да помогне и да каже НЯМА ПРОБЛЕМ АКО СА С ЕДНАКВИ ГУМИ или ИМА ПРОБЛЕМ и трябва такива гуми отпред и такива отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

235 ти е минималната гума за 9J

245 ти е най добрия вариант за 9j

 

235 ти е най добрия вариант за за 8J

245 ти е максималния вариант за 8j

 

Не виждам проблем да караш с един от двата варианта. Въптоса е визулано как ще седят спрямо джантата.

Редактирано от RTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 235/40/18 и на четирите джанти при положение че задната е по широка това значи че ще се разтегне повече а тя е куатро ще имали проблем 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Часта която е в допир с асфалта няма как да се разтегне (да стане по широка от 235мм). Бордовете трябва да поемат това "разтягане".

Друг е въпроса, че ще има минимално отклонение спрямо позицията на предните гуми.

Според мен трябва да видиш и ET каква стойност ти е и някой по разбиращ да каже дали ще има ядовете с куатрото.

 

Също така е добра идея темата да се премести в раздела за Консумативи, Гуми, Масла, Горива и Сервизи . Там по има шанс някой да даде по конкретен отговор.

Редактирано от RTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ET е колко е изхвърлена джантата на вън/вътре. При куатрото може да има значение защото даваш отконения спрямо предните гуми.

Редактирано от RTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва като почнат филмите с тва куатро... като сменяш гумите опъваш канап между предни и задни, с нивелир проверяваш да няма голямо отклонение, за всеки случай вадиш и отвеса...

 

 

Не е проблем да се кара с различна ширина гуми(разликата няма да е 10см я), проблем е ако я караш с различна височина. Аз лично бих взел еднакви гуми, не по-широки от 235... Ще се изгуби ефекта от по-широките джанти, но няма пълно щастие. Нешев да каже какви са размерите на неговите гуми и джанти, той е с по-широки отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали за това питам ако гумите са еднакви а двете джанти по широки дали всичко ще е нормално защото ако са по широки е логично да падне височината за сметка на ширината 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...