Jump to content

Проблем с задната чистачка помощ


billysezgo

Recommended Posts

Здравейте колеги. И аз се сдобих с нова а3 1.6 fsi sportback 2005 

 

Проблема е че не ми работи задната чистачка. Никаква реакция от конзолата. Само се чува едно реле което цъка веднъж в купето. Замерех буксата имам на контакт 3 фази и нула. След като включа от конзолата задната чистачка пак имам 3 фази и нула отново. нищо не се променя. Може ли да е проблема в това цъкащо реле? и къде се намира?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак, не е нужно да има 10 отделни теми. 

Пазя си диаграма на 4-те кабела и поляритетите им при двата режима (состоянно работеща и на интервали). Двата крайни са плюс прш контакт и маса, средните два управляват. Те идват от двете релета на CE (всеки от по едното реле). Силно се съмнявам да е от тях, но ... щом си убеден.

 

IMG_20160926_092432.jpg

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за схеммата. При мен на булсата имам 3 плюса и един минус постоянно дали без никаква реакция от конзолата. Надявам се да е залепнало релето тъй като цъка като я пусна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи буксата и мери директно на нея. Нуко някой ти помага, като цъка по лостчето, а ти мериш. Ако не задържиш лостът в положение пръскалка (задна), за много кратък момент ще се появява минус и няма да го хванеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз меря на нея имам винаги 3 плюса. само когато не съм на контакт няма. дали съм пуснал задната праскалка или чистачка все са три плюса. утре ще огледам тези релета. ако имате снимка кои са точно ще съм благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете кои релета са за задната чистачка както и за пръскалката тъй като не се чува нищо и задната чистачка беше клеасала вътре и най вероятно ома умряло реле. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Screen_Shot523.png

 

Намират се на Central electric модулът. От тези две релета водят двата средни кабела в буксата на чистачката.

 

Но, все още си мисля (даже съм почти сигурен), че проблем с тях нямаш, а проблемът ти е само в моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой град си? Така дистанционно, май няма да се разберем! Въпреки че, я размени местата на релета В7 и В8. Ако ти тръгне чистачката, но загубиш пръскалките на предния джам, значи в релето ти е проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти че проблемът ти е бил в моторчето :P . Само не се сетих да ти кажа, че при отворен капак чистачките не работят (същото важи и за предните).

 

 

P.S.

Следващия път ползвай търсачката, а не отваряй веднага нова тема. В темата с проблемната задна чистачка си е написано, че не работи при отворен капак. Ползването на търсачката щеше да ти спести една седмица борба като прасе с тиква :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Чудех се в коя тема за задна чистачка да пиша и накрая ще се вмъкна тук..

 

Имах теч след пръскане със задната чистачка и днес успях да разваля половината багажник и разплета тъбичката от текстила. За моя изненада тръбичката беше сцепена точно на тавана отиваща към петата а не при пантана в маншона където има движение.. 

 

За пореден път ще искам номер за което ще съм ви благодарвн. 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...