Jump to content

Sport differential:system fault


icebobo

Recommended Posts

Здравейте :)

Чисто нов съм във форума.

От няколко месеца съм собственик на Audi A6 4g quattro 245 к.с.

Това съобщение ми излиза епизодично през няколко седмици,като след рестарт изчезва.Имате ли представа какви биха могли да бъдат причините?

Имам и друг за мен дразнещ проблем:

В лявото странично огледало сигнализацията за мъртвата зона на видимост работи коректно но до скорост 120км/ч.

След тази скорост светва постоянно в продължение на 15-20 секунди,и ако поддържам по-висока от тази скорост дава лъжливи сигнали ,че има изпреварващ автомобил а няма такъв.

При по ниска скорост работи коректно,с дясното огледало няма такъв проблем.

Благодаря!

sd.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдолу няма следа от теч на масло,диференциала е чист и лъскав,като току що излязъл от завода.

Не мога да хвана причинно-следствена връзка ,кога се появява това съобщение.

Със сигурност се появява при запалване,никога по време на движение.След като угасне може и да минат седмици ,докато пак го направи.

Мисля да проверя да не е след като е ходила на мивка,да се мокрят нещо букси и това да е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога ,нагарят буксите които влизат в дифа.Аз на мойта имах проблем и след четене в нета открих за проблема с буксата,но при мен се оказа модула заминал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен грешката си я имаше постоянно ,мисля че го изгорях при подаване на ток директно на акумулатора.

На миналата кола ,при подаване на ток приключи модула за ръчната 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

По темата да напиша ,че ходих по темата на диагностика в Ауди и ми казаха ,че проблема с тези грешки се дължал на допълнителния имобилайзер. Обаче бяха изчистили грешките по колата и не само.Бяха ми изчезнали създадените от мен места във  Фаворити на навигацията и др.

Сега ще следя дали ще продължи това генериране на грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...