Jump to content

Проблем със Ауди А5 2,7 автомат DPF или FAP


Тодор76

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да споделя със вас за проблем с моя DPF или FAP фитър на АУДИ  А5 2.7 ,колата заби и загуби мощност,отивам във един сервиз в Бургас където ми го бяха препоръчали за DPF филтри ,закачиха го на диагностиката и показа 90% запушване свалиха го DPF и го измиха със уж специален препарат монтираха го и един месец добре после пак заби ,отново  във същия този сервиз пак отпушване само ,че с друг метод без демонтаж някакъв препарат и от ауспуха излизаше пяна нови 250лв. ,след още месец отново същия проблем .И съвсем случайно на една автомивка видях една брошурка за машинно почистяане на DPF филтри ,веднага отидох до сервиза ,колеги там срещнах професионалисти супер машина ,процедурата беше сваляне на филтъра и закачане на машината ,след един час откачиха филтъра и го монтираха обратно ,пропуснах да споделя само, че като закачиха колата преди процедурата беше запушен на 85%след машинното почистване показа 0,6% взеха ми 200лв. но сега вече втори месец върви уникално.За БУРГАС  сервиза е на изхода на града посока София след разклона за пети километър на самата магистрала мисля че,беше ATOBOX 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът ти 99% не е във самия DPF филтър, а по-скоро трябва да се намери проблема защо се запушва и не се регенерира сам.

Така и така си го изчистил и не си го махнал все още, карай си с него.

 

Възможно е да се запушва от пикаеща дюза/и + комбинация с кофти/старо масло на двигателя. 

 

Също е възможно да не се регенерира автоматично поради изгорели подгревни свещи и/или изгоряло реле за тях, както и поради недостигане на работна температура за дълъг период от време - тоест колата не държи 90 градуса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...