Jump to content

Помощ купих си най-хубавото RNS E


kenwood2

Recommended Posts

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дада ясно сега ,ще погледна отново какво ,ще стане. Информативно колко време след поставянето на диска в рнс е ,му е необходимо за да започне да се ъпдейтва?

Сега погледнах ,че когато заредя софта 260 който ми даде от дроп бокса в RNSE_VIM ,не изписва нищо на software information ?




Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така направих 2 диска даже ,но все още никаква реакция от тапата навигация. Изписва само ,че диска е със софтуер ъпдейт. Явно без ваг ком няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез и разреши downgrade. Отделно, ако имаш съмнения в оптиката, махни капакът и я почисти. Аз я чистя с плюнка (може и да съм ти го споменавал). 15 годишни CD-та дето не могат нищо са тръгвали така, за да си пусна тестовите програми. 

Аго смяташче няма да се оправиш, можеш винаги да скочиш до София (две глави са повече от една).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптиката я почистих. Преди точнто 2 мин се пробвах да го свържа с ваг ком.

Направих следното:

Захраних vag kkl кабела с 12волта от пц захранването към пин 16.

Маса от захранването подадох на пин 4 и 5.

С джъмпер от пин 16 подадох 12в на пин 1.

И накрая от пин 7 го свързах към пин 5 k-line na Б конектора на гърба на рнс е то.

Пуснах ваг ком проверих ком портовето и изписа следното:

Port status: OK

Interface: Not found!

Ами сега ? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от А3 (както и ти излезе по не помня кое), връзката е само по CAN.

Това нави вече така ме изнервя, че ми иде да запаля колата и към тебе.. Ама ме спира че трябва да си натоваря един багажник с модули и преходи ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ме изнервя 3но ,но аз съм си виновен. На капака пише 8p0 035 192 T ,но предния панел е от а4.

Другото което ме изнервя ,че оптиката когато се опитва да чете диска ,мърда само първите 5 10 секунди и после спира. Но ако в нея е проблема защо подяволите проработи от първия път при диска с хакването на пина... ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилагам инфо от engineering mode: general version Ако на някой нещо му говорят :D

system sw index: x---

HW index: H80

Map database index:

HU/NAVI SW version V2200815

Boot version V220100D

Audio Sw version a2210141-080807

Serial No: auzbz7j1111720

http://www.audiforum.ca/audio-video-upgrades-20/rns-e-eu-us-change-how-56799/

Тука пише ,ако съм разбрал правилно ,че V220 е за европа ?

 

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се закачиш с VCDS, на логът ще си каже всичко (и хардуерен номер и софтурен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така понеже таблото съм го сменявал и отзад имам модела с 2 те букси. На цвят буксите са зелена и синя. 

Тук дават http://workshop-manuals.com/audi/a2/vehicle_electrics/electrical_system/instruments_gci/dash_panel_insert/assignment_of_contacts_at_multi-pin_connectors_at_dash_panel_insert/

 ,че кан има на зеления конектор. Там ли ще трябва да се свържа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ,но ще има забавяне. Днес екрана направи мизерията от ден 1.....

Там където го запоявахме ,ни беше много страх ,че е на една букса където влиза един малак лентов кабел. И явно не се е получило както трябва.

След като го омазах тотално с поялника ,трябва да го дам в някой сервиз да го запоят с микроскоп и предполагам запояваща станция. Имате ли идея къде да го изпратя да го погледнат ,че в Пловдив нямам идея къде имат такива възможности за поправка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак от микроскоп няма нужда и никой не запоява с микроскоп. Трябва ти просто човек който може да запоява SMD.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bsdnikolov написа:

Зелената букса, пин 22 - Convenience CAN High, пин 23 - Convenience CAN Low.

Другата седмица ,ще го погледна. На теория на пин 22 и 23 не трябва да има никакви кабели ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, kenwood2 написа:

Другата седмица ,ще го погледна. На теория на пин 22 и 23 не трябва да има никакви кабели ?

Зависи от оборудването на колата ти.

 

Преди 3 часа, kenwood2 написа:

Ясно ,но ще има забавяне. Днес екрана направи мизерията от ден 1.....

Там където го запоявахме ,ни беше много страх ,че е на една букса където влиза един малак лентов кабел. И явно не се е получило както трябва.

След като го омазах тотално с поялника ,трябва да го дам в някой сервиз да го запоят с микроскоп и предполагам запояваща станция. Имате ли идея къде да го изпратя да го погледнат ,че в Пловдив нямам идея къде имат такива възможности за поправка.

До се беше разходил до София. Хем щях да ти охравя спойките (сервизен техник съм на лаптопи и всеки ден работя по платки), ххем щяхме да ти префлашнеме софта и да ти почистя оптиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не го оправят ,ще идвам. Сервиза в който го оставих казаха ,че правят бга-монтажи и др. Дано да го поправят.

преди 35 минути, bsdnikolov написа:
Преди 2 часа, kenwood2 написа:

Другата седмица ,ще го погледна. На теория на пин 22 и 23 не трябва да има никакви кабели ?

Зависи от оборудването на колата ти.

Ако има кабели дирекно за тях ли да трябва да се хвана ? Няма ли да има проблеми по този начин ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, kenwood2 написа:

Ако има кабели дирекно за тях ли да трябва да се хвана ? Няма ли да има проблеми по този начин ?

Няма проблем. Директно към тях. Всяко устройство работещо по CAN си има собствени съпротивления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, bsdnikolov написа:

Няма проблем. Директно към тях. Всяко устройство работещо по CAN си има собствени съпротивления.

Ясно оправят ли екрана свалям таблото да гледам кабелите за CAN шината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...