Jump to content

Смяна на жило за регулиране на седалка


aleklol

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Повдигнах подобна тема, но тъй като не получих отговор, реших да направя нова.

Та към проблема - преди няколко дена ръчката за регулиране на позицията на шофьорската седалка се счупи и седалката започна да пътува напред-назад из купето. Ден по късно и другата седалка се прецака.

Погледнах от долу да видя какъв може да е проблема. На седалката до шофьора жилото е излязло от кожухчето си и предполагам, че това е причината, но при шофьорската седалка то си изглежда наред. Там обаче една пружина, която мисля че ограничава свободния ход на ръчката липсва. Жилото обаче изглежда наред, просто има много малък ход в който се обтяга и реално не прави нищо.

Сега въпроса ми е, тъй като нещата навярно отиват към смяна на жилата, някой има ли представа как става това? Трябва ли да се извадят седалките, или може на място просто да се разкачи жилото?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз сигурно няма да съм ти много полезен, но при мен пасажерската седалка така беше заяла. Ръчката се отпусна и започна да се движи свободно напред назад, обаче явно нищо не беше счупено защото напръсках с wd-40 къде можах по жилото под седалката и се оправи, от тогава трябва да са минали 2 години поне и не е правила повече проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

ще го пробвам тоя трик. Така и така нямам какво да губя, пък и едното жило изглежда здраво.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...