Jump to content

А2 смяна на двигател


carfan

Recommended Posts

Здравейте,имам проблем с двигателя 1.4 16V aua(ниско налягане на маслото).Искам да го сменя с 1.6 FSI.Дали ще е много трудно да се получи?Освен двигател,еку и кабели ще трябва ли нещо друго?Дали ще си пасне на мястото новия мотор без преправяне?Кутията пасва ли?Всякаква информация ще ми е от полза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си решил да сменяш двигател, 1.8т е по-добрия вариант :) Да не говорим как ще се гавриш с другите , особено ако оставиш 1.4 отзад :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста работи трябва да смениш! По добре си търси 1.4 мотор или нова кола :D

Сменява се цялата горивна система ,нова ел. инсталация нови  модули незнам колко но поне 2 и другото е ,че 1.6 фси донор трудно се открива.

Даже си мисля ,че скоростната лутия на 1.6 е доста различна от тази на 1.4.

 

Може ли да споделиш какво се случи с твоя двигател. Тоест разбрахте ли защо е с ниско налягане на маслото.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям веднага,значи мотора си работи тихо и не чука и не лопа,но налягането при загрял мотор е 1 бар при 2000оборота и 0,4 бара на празен ход.При поддържане на 1600-1700 оборота светва лампа за ниско налягане.При 2000 оборота гасне и ако се кара над 2000об няма проблеми.Маслото и филтъра са сменени 2 пъти за 1000км.първото е 5w40 второто 10w40.филтъра е манн.Дотук е пробвано с нова маслена помпа и нови биелни лагери,почистена цедка на маслената помпа и всичко без ефект.Уж на този мотор не се сменяли основните лагери а целия блок заедно с коляновия вал.Има ли вариант заради хлабини в главата да пада налягането? Това е най тихия 1.4 16V който съм чувал но няма налягане и няма оправия засега.Дайте идея какво още да проверя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея ,но този двигател не се кара с 10w40 сложи си 5W40.

Ако си от София там има доста добри сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега знам че дават 5w40 за мотора и отначало сложих такова мотул.От Шумен съм,някой ако знае добър майстор в региона да ми пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...