Jump to content

Размер на гумите


Recommended Posts

Здравейте колеги имам проблем с това какви гуми да сложа на моята кола която е куатро и задните джанти са по широки от предните размера на джантите е 18/8jj предните а задните са 18/9jj нека някой ми каже какви гуми трябва да сложа на колата като размер защото ако сложа еднакви задните се разтягат повече при което височината не им е еднаква с предни.те в момента е с 235/40/18 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша защото виждам, че си неориентиран и някъде ще те пуснат по пързалката.Някой ако си направи труда да сметне и сметките покажат, че задните гуми трябва да са 235/42/18 за да компенсират разликата в ширината на джантите от къде ще ги вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще си ги направя ти въобще гледаш ли какво пишеш ти много ли си ориентиран та прецени аз какъв съм Порше карера с4 е с подобни джанти задните са по широки от предните и сигурно им поръчват гуми 345/18.22/19 как мислиш моляти се спри ако можеш да помогнеш помогни а ако не не пиши безмислени коментари от рода на купи си джанти и няма отговор пързалката е за деца а аз одавна не съм дете все пак благодаря че си се загрижил за това някой да не ме подлъже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 9j ти трябва 275/35  

27,5*0,35=9,625см. Височина на гумата 

за 8j 245/40 

24,5*0,4=9,8см. Това ще стои право по джантите.  

Другия вариант е 245/40- задни и 225/45- предни, но тези ще ги разпънеш. Малко са тесни за 8 и 9j но всичко става 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега PASSI всеки въпрос има отговор. Трябва да намериш човека ,който го знае. Неможе да компенсираш 1 инч широчина на джанта 235*0,4= 9,4см / 23,5*0,42= 9.87см.ВИСОЧИНА  това е разлика от 0,47см  дори и да намери такава гума на 42 няма да свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги сега какви гуми да взема за тези джанти за да е всичко точно

 

Колега Стефан предните са ми 235/4018 им седят перфектно на джантата но задните седят тесни 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да запазиш същата обиколка ти трябва 265/35 задна- мисия невъзможна. Мисля в сайта на ДИАНА има калкулатор за гуми. Вкарваш стар и нов размер той ти дава съвместно за да неси играеш да ги смяташ, в твоя случай предни и задни. С твоите 235 е много сложно. 225 с 245 е по-евтиния възможен начин ,среща се при Мерцедес. Гледай добре , трябва да запазиш височината на предни и задни еднаква.  За да няма разлика в обиколката разлика в оборотите ще съсипе раздатката. В размера на гумите височината 40 или 45 е отношение към ширината. 225/45=245/40 разликата във височина 3мм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На БМВтата спорт пакетът е 225/40/18 предни и 255/35/18 задни .По калкулатор е 1мм разлика в диаметър , което е напълно приемливо. На 8 инча джанти минимума е 225 и ще ти застанат добре.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...