Jump to content

Пукане при ниска скорост - рейка?


Monceravelkos

Recommended Posts

Здравейте колеги,

окачването е проверено тип топ е.

Проверени са ми и каретата лявото е една идея за смяна но пукането не идва от него.

Проблема идва при неравности с ниска скорост се чува пукане и интересното е че като мина с десни гуми по неравностите само ( странно ). Също така по нагорнище с по висока скорост на неравностите също попуква .

От сервиза ми казаха че е рейка защото на място волана като се даде ляво/дясно/ляво/дясно се чувало пук пук което значело че има луфт и оттам в движение също пука.

Цена за нова разбрах че минава 1,000. Предложиха ми рециклиране 300 (без труд) но като се свали ще стане всно възможно ли е това рециклиране.

Незнам какво да правя и се надявам някой да даде съвет. Казаха ми че не е фатално пукането и мога да карам за сега, разбира се мен мн ме дразни защото имам усещянето за каруца!

Благодаря предварително.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш частична зона на износен зъъбен гребен, рециклирането няма да я оправи. Ще ти я натегнат и ще се залъжеш, че е ОК. После след няколко месеца ше се разтропа отново.  Отделно , че хидравликата ще изчезне, особено на топъл мотор. 

Ако е протекла и няма луфт става за рециклиране, но при луфт от износен гребен.. друга. Аз минах през рециклирането, и на свалена рейка ми показаха луфта... Тоест, предупредиха ме, че това е нелечимо.

Just now, loshdancho написа:

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посипвам си кратуната със сажди....:hilezh:

Мислех, че си е старата масова хидравлична рейка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

IMG_2682.JPGIMG_2681.JPG

Сменях гумите и го забелязах има някакво омасляване,

това е от предна дясна снимано? рейката е почнала да хвърля масло или?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: 

Рейката е електрическа. А да не говорим, че омасляването ти е на полуоската. Скоро май ще сменяш външно каре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не съм много наясно с нещата , извинявам се за което. Мислех, че карето е само това под маншона в близост до гумата. Ще патувам тези дни (~800км) притеснително ли е това, или може да се сменят след известно време..?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор на този въпрос не можеш да получиш по интернет. Око да види, ръка да пипне. Всичко друго е хвърляне на боб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...