Jump to content

Тъмно сив пушек при А4 АФН


gpetkov

Recommended Posts

Здравейте напоследък забелязах,че при първо палене яко мирише на нафта и пуши сив/син пушек,после като загрей се оправя. Какъв може да е проблема? А4 1.9тди 110 к.с АФН. Маслото изобщо не го пипа,всички течности са си на макс,свещите ги смених преди 4 месеца с на Бери,лулите са малко прецакани,но не мисля,че това е проблема??

Редактирано от gpetkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ти тече помпата.

Виж да не тече върху някой воден маркуч, че ще се скапе.

Трябва да се сменят уплътненията.

 

А дюзите само сваляне и проверка и са за нови разпръсквачи вероятно. С почистване няма да стане.

Имай предвид, че дюзите са тънка работа и трябва да се настрои налягането. Да не вземеш само да ги смениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата отгоре леко сължи и това е,не капе в/у маркуч за сега. Колко ще излезе ще струва,да се сменят разпръсквачите на дюзите? Къде в Пловдив могат ги оправят,както и помпата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май са по 60-80лв някъде и с работата ги брой по 100.

 

Не знам за пловдив.

 

Ако няма да караш с години тая кола не знам дали си струва да сменяш разпръсквачи. Може да ти скапе мотора в един момент, но може да замине за надин преди това. Аз карах 2-3 години така, въпреки, че съм перфекционист. При това 1 пишман специалист ме излъга, че били добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен, първо ще оправя помпата, ако пак е така ще мисля за друго. Ами аз наскоро я взех, следващите 3-4 години незнам дали ще я сменя, направих си я доста пари налях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...