Jump to content

1.9 TDI заби муцуна и трака ужасно.


Rijku

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

Днес ми се случи нещо, докато си карам по баир нагоре без много напън изведнъж заби муцуната и започна да трака ужасно силно направо като трактор. След като спрях и загасих двигатела отворих казанчето на охлаждащата течност направо кипна (от скоро само на вода карам защото имах проблем с теч). Не мога да си обясня какво е станало, а и не разбирам почти нищо по двигатели и др. Казаха ми, че може да е проблем с турбото. Моля Ви да ми дадете някакви насоки преди да отида на майстор и да видим за к'во става реч. И само да добавя, имам от онея OBD II и ми показва вакуум на турбото в движения на 0,4 и не мърда повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери и оста на турбото перките да не се удрят в тялото (да няма луфт) нормално е като не ти бачка турбото колата се тормози на 100% и затова е кипнало казанчето на антифриза. Дано се оправи само от смяна на вакумен маркуч за размер ще те излъжа може 4 или 6

Sent from my x600 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за запушване на цедката в резервоара и по принцип по пътя на горивото до помпата, прилича ми на подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нафтата която налях ми се стори мътна и после долях още 20 литра бистра нафта, а това което се счупи всъщност е нанизано на маркучетата и се намира до горния клапан който прилича на Н75

Редактирано от Rijku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям малко информация, освен клапана (който не е причината да стане така според майстора) колата е прескочила зъб напред и виновника може би се оказва обтяжната ролка на ремъка която е изместена от маркерите си. А може и ремъка да се е отпуснал което е малко вероятно но все пак възможно. Колата  е в ред и можете да затворите темата. Благодаря Бат Сашо за вниманието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...