Jump to content

Десен фар спряха късите и дългите.


Rijku

Recommended Posts

Добър вечер колеги, 

 

Проблема се появи изведнъж, на единия фар (десния) нямам къси и дълги светлини. Няма изгоряла лампа, на ксенон съм но сложих и обикновенна която угасна след около 1 минута. Габарит имам както и мигач, та въпроса ми е къде да търся проблема за да го отстраня бързо, че след 2 дни ще ходя до София и ще пътувам главно вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че ксенона не светеше и сложих обикновенна която светна за 1 минута и пак угасна как ще е бушон? Ако е бушон нямаше да светне и угасне нали така? Някъде другаде ще да е проблема, на отделни релета ли са фаровете ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никой на лампите като цяло.

Има едно реле там до фара, 12В 30А на което крачето беше готово да се счупи преди време и се чудя дали не е издало то багажа, но до колкото знам то било за мигача което силно ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си ключа/лоста за къси / дълги, разглабяне и почистване, може и с контактен шпрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

релето за мигачите е едно с цъкалката на аварийните, не е под таблото, а на бутоните до средната духалка.

Много често в ключа за фаровете се топи една контактна фуйня, особено при некачествени ксенони, комбинирани със забравени дълги, консумацията идва прекалено голяма, загряват контактите и топи ключа, но пък тогава спира всичко, не само десен или ляв фар, така че пак провери бушоните като начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенона или по-точно баластите не съм ги слагал аз. Така си бяха аз до последно не знаех че колата има ксенон докато един ден не смъкнах единия фар и видях баласт отдолу монтиран на самия фар. Купих крушки преди 5 месеца, 35 вата сложих и тръгна. Та след малко отивам да видя предпазителите 18 и 20 ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарах и вкарах предпазителите и дългите тръгнаха, а късите не. Извадих лампата пускам и свети, вкарвам я обратно и не свети. Като цяло проблема е отстранен имам къси и дълги но така и не разбрах каква беше причината да не свети, кофти връзка ли беше не разбрах... ако беше късо щеше да думне предпазителя но всички бяха здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега Rijku, не разбрах ти с кой модел фарове си, с трисекторните които имат и халоген посредата или с H4 с един сектор?

И аз имам проблем с късите на десня фар, смених баластът и ксенон крушката и пак не свети. Ксеноните са от скъпите. Замерих всички бушони - няма изгорели. Остава ми да пробвам да вадя и слагам бушоните наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Как се оправя този проблем , че при ме се случи същото. Имам само габарит ни къси ни дълги, бушоните са здрави. 

Фаровете са валео с ксенон 55в от година , преди това бяха 35в. Оригиналните са ми били трисекционе бош.

 

На 5.07.2017 г. at 11:35, NIKO написа:

релето за мигачите е едно с цъкалката на аварийните, не е под таблото, а на бутоните до средната духалка.

Много често в ключа за фаровете се топи една контактна фуйня, особено при некачествени ксенони, комбинирани със забравени дълги, консумацията идва прекалено голяма, загряват контактите и топи ключа, но пък тогава спира всичко, не само десен или ляв фар, така че пак провери бушоните като начало.

 

преди 1 минута, vancho20 написа:

 

Редактирано от vancho20
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...