Jump to content

загрява с климатик

Slavishow

Recommended Posts

Здравейте, от скоро имам Д2 99г. 4.2 310 к.с. Миналата седмица заредих климатикаи в началото всичко беше наред, след втория ден, колата започна да загрява и забелязах, че перката за климатика неработи, изобщо невключва. При тест с ваг ком се включи само веднъж, и сега продължава да невключва и колата достига висока температура, дори ми излезна грешка 17927 - за налягане на маслото.Има ли вариант да е от управлението, защото перката трябва да включва и при загрял двигател без климатик. Благодаря.

Четки на електромотора на перката.

Не питай от къде знам.

Както и почистване на радиаторите, външно, с препарат и водоструйка.

Проблема си остава, перката си работи като и пусна 12V, взех и друга перка и с нея е същото. На буксата за перката замервам 6-7 V . Явно имам проблем в управлението, някой ако знае къде се намира, че аз не го откривам. 

• 2 weeks later...

Преди време моята перка отказа, и се оказа датчика, който е долу в радиатора. До колкото знам перката взима информация от управлението само като пуска климатик а от датчика взима инфо за температурата в радиатора. Ако изобщо не се пуска твоята нито на загряла кола нито на климатик по-скоро проблема ще е в самата перка, защото на загряла кола пускането става без да минава през управлението

Проверил съм бушоните, като пусна климатика има някакво минимално напрежение и най-вероятно е резистора за първата степен. Той се намира в управлението или някъде другаде?

Днес остана малко време да потърся и се оказа, че вчера горе-долу правилно съм се ориентирал.

Виж схемата тук: https://parts.audiusa.com/a/Audi_1999_A8Base-Quattro/_53892_5968519/COOLING-FAN/1360060.html.

На поз. 14 резисторът за първата степен на вентилатора е най-вляво, гледано отпред.

Благодаря колега, ще проверя какви напрежения има при пускане на климатика на тези 3 позиции ( мисля че съм ги виждал наредени на една шина).

Точно така. Ето я и шината отделно http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A8-D2-Radiator-Electric-Cooling-Fan-Resistor-Plate/132264288906?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D45992%26meid%3D9bfeae2e65b14d649b92138692d3e0a7%26pid%3D100623%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D192070803162&_trksid=p2047675.c100623.m-1.

За замерването на резистора не е необходимо да се включва климатика. Но пък и не пречи...:nixweiss:

Edited by nickgaidarov