Jump to content

Гуми


Momchilus

Recommended Posts

Колеги здравейте,

 

Още не му е дошло времето, но започнах да мисля за зимни гуми за колата. Чудя се какъв размер, марка и прочие да взема за тази година, т.к. ми е първа зима и още нямам зимни гуми. По книжка ги дават 225/65/16 но нещо гамата от гуми рязко спада с тези размери, та ще съ благодарен, ако споделите впечатления за марки и модели за 16" гуми. Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип знам, че ги дават 225/65/16 ама 225/55/16 няма ли да са малко ниски? Авант е ниско комби и зимата из кварталните коловози няма ли да стърже по предната броня?? Иначе Нокиан от всякъде ми казват да не вземам, защото вече били страшни боклуци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в моята фирма имам много шофьори, които постоянно карат из Европа и сменят гуми като полудели. Днес говорихме, и ми казаха, че миналата зима са сложили Нокиан и след няма и месец, директно са ги изхвърлили, а те не карат с евтин клас гуми, та от там така... Иначе ми препоръчаха Дънлоп, Вредщайн и Гудиар... Но мен размера повече ме интересува..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом в книжката ти дават 225/65/16 - явно това е размера за твоята кола.

А за шофьорите доколкото разбирам става въпрос за шофьори на камиони или рейсове, за които гуми на Нокиан нямам впечатления. Що се касае до автомобилните им зимни гуми обаче, то моите (а и не само) впечатления са отлични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тук не е форум за ТИР-аджий, като говоря за шофьори, които карат много, то не знам изобщо как в директорията на Б8 говорим за Автобусаджии или за шофери на Камиони ? . Говоря за хора, които возят хора 24/7 и които ми споделиха мнение. И пак да кажа - Нокиан няма да е, но ме интересува размера с който карат зимата колегите, и впечатленията им, а не КАКВО ПИШЕ ПО КНИЖКА. Там сме го прочели вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК. Аз пък не познавам някой да си е купил А4 В8, за да вози хора 24/7, но явно има още какво да науча в този живот. Извинявам се за безпокойството...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте с лошото... не е форум за голф нали, караме ауди и се очаква да сме малко по- ;)

Аз карам 17ки и зиме и лете, 225/55/17 мисля че беше ;) размера е на стикера на вратата.

Като марки дънлоп зимата (щото съм ги ползвал и преди) гудяр за лятото ( щото реших да ги пробвам и съм също толкова доволен колкото дънлъпа).

Здрави бъдете!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още, за зимата най добре стой на 16ки... аудито иска хубави гуми, не се стискай... аз лично съжалявам че взех 17ки за зимата ама вече е късно... сега бих взел 16ки за зима, 18ки за лято ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ей това пост, колега, кратък, точен и ясен, не като голф-овите, мерси [emoji4]

Ся излезе че само единия е виновен... а аз нямах това в предвид. Дори да те нападат трябва да запазиш добрия тон, длъжен си! Тук сме да си помагаме, не да се плюем...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Winter sport 5 е добър избор според мен... провери пак какво пише на вратата, да не е 215/65/16? за този размер избора е доста по-голям.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех вредщайн 245/40/18 така пише на стикера на вратата и тъй като имам само едни джанти и не можах да си намеря други си ги въртя. Куатро е и никъде съм нямал проблеми, освен с това че е ниска колата и в колковозите е гадно. Иначе от примекс ги взех преди два сезона. Малко са шумни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си намерих едни оригинални тенекиени джанти на 16" и следователно за зимата си взех 4 бр. Hankook 205/60/16 (както ми пише на стикера). Вече две зими ги търкалям и съм доволен.

Моята A4 е Avant на предно, като дори се води със спортно окачване и освен в по-дълбоки коловози не съм имал проблеми с височината и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, да си карам с оригиналните алуминиеви джанти тази зима. Иначе за  гуми мисля да си послушам стикера на вратата и да взема едни 205/60/16 и аз, пък да видим, дано да не са и ниски, че зиматакъде викаш с тези коловизи е тегаво, а в моя квартал с тези тесни улички си стават и стабилни коловози...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...