Jump to content

Странен проблем


ivanovtx

Recommended Posts

Колеги имам странен проблем с 2.0 90hp АВТ мотор.Проблема е следния, при палене винаги няма обороти, играят и гасне постоянно докато не загрее на около 70градуса и нагоре няма проблеми държи си 800 оборота на празен ход.Сменил съм кабели, свещи, палчето на делкото, двата температурни датчика, купих нов ТПС сенсор(след като го монтирах проблема се оправи на половина защото преди това като е студена не държи обороти и гасне, а като загрее ги държеше на празен ход над 1200оборота), стъпковия мотор е проверен работи.Това го прави и на бензин и на газ! Къде да търся вече проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обиколих и няколко сервиза никой не можа да останови проблема и ме посъветваха да пробвам да сменя компютъра. Проблема е, че немога да открия като моя-WP_20170603_10_56_23_Pro.jpgа olx_image_2017-06-15_16-32-53.jpgнавсякъде ми предлагат този модел, дали ще стане ако сложа такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

провери стъпковия мотор ако дава грешка при четене го смени в негоима датчик за положение ако се прецака така се държи

стъпкович мотор ти е с 6 пина нали

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 8/20/2017 at 10:24, ivanovtx написа:

WP_20170603_10_56_23_Pro.jpgа olx_image_2017-06-15_16-32-53.jpg

Колеги каква е разликата в двата компа? Мога ли да заменя първия с другия и двата са от 2.0 90коня мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РАзликата е очевидна, в номерата /единият завършва на Е другия ан С / и вероятно имат различни характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самата моно инжекция има датчик за въздуха проводниците са запресовани и с годините не правят добър контакт. Потърси темата за ремонт ,разпробива се от страни текстолита и се запоява. Четири на брой  са изводите вътрешните  за моното ,външните за датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може ли малко повече инфо, че не те разбрах или поне темата за която спомена, че не намирам нищо. Мерси!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...