Jump to content

Проблем с ABS


Maci79

Recommended Posts

Проблем с ABS и ESP.На диагностика ми дава проблем в помпата.Беше изгорял един бушон. Смених бушона изтрих грешката и всичко е видимо добре.НО .... тръгна ли да се движа и при 30 км/час двете лампи пак светват. 

Дайте съвет каква е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Maci79 написа:

Проблем с ABS и ESP.На диагностика ми дава проблем в помпата.Беше изгорял един бушон. Смених бушона изтрих грешката и всичко е видимо добре.НО .... тръгна ли да се движа и при 30 км/час двете лампи пак светват. 

Дайте съвет каква е причината.

Проблемът ти е в помпата на АБС,Диагностиката ти я показва много ясно,Най вероятно не работи електромотора.Възможна причина износени четки,Мисля че е капселован но се сменят,Ако беше сензор на някое колело диагностиката щеше да ти покаже на кое колело точно е,Успех с ремонта.

Редактирано от dimitartulev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сменя помпата с друга май трябва да я кодирам. На колите са сложили помпата на лесно за ремонт място а на Q7 са я заврели на кучето в ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си намираш работа като сменяш цяла помпа.Да свършат четките е вероятно 99%  Да изгори платката е вероятно 1%  Но ако имаш още една и си решил можеш да я смениш но не забравяй ще трябва да я обезвъздушиш а това става софтуерно,Има един друг начин за активиране на мотора и обезвъздушаване но трябват умения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сменя чешките трябва ли да извадя цялата помпа или мога да извадя само ел. мотора.Там където са го заврели нямам представа как може да се извърши ремонт на място.Някой правил ли е подобен ремонт без демонтаж на цялата помпа.В нета не намирам инструкция или клип за подобен ремонт на Q7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина помпата не е като другите коли а е сложена на труднодостъпно място затова се налага сваляне на цялата и ремонт 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към по-разбиращите:

Мога ли да монтирам ABS от А6 4F на Q7?Номера на модула на А6 е 4F 0614 517 AA а на Q7 e 4L 0614517 E.

За А6 модула е на половината от цената от този за Q7.Ще променя кодировката на модула/ще препоша моя код и ще го сложа на новият модул/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ми те на q7 обикновено не си ги правят сами.

Виж по английските и руските форуми. Те са много народ и доста пипат сами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула го поправих собственоръчно но имам проблем с обезвъздушаването.Някой може ли да даде препоръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото знам абс си има процедура.

влизаш в абс, отиваш на basic sttings

001

GO

и следваш инструкциите. Но по-добре да сте 2-ма. Трябва да се натиска педала, да се отварят пробките в нужните моменти. И да следиш да има течност е съда отгоре.

И на колелата с маркуч потопен в шишенце с течност, че може да вземе въздух.

 

Ако си с по 2 пробки на апарат трябва и от двете - първо външната.

 

Друг вариант е да смучеш с голяма спринцовка през пробките на колелата, но не знам дали ще стане.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое правиш - с компютъра да пуснеш абс-а ли?

 

Другият вариант е с помпа за смяна на течността през казанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потъва педала ли?

 

Пробвай да смучеш със спринцовка през пробките.

 

А главния цилиндър може ли да има въздух, че и той си има система за обевъздушаване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам +1?за mshbul че ме подсети за втора пробка за обезвъздушаване.

Сагата със спирачките ми е приключена.Поправих ABS мотора и го монтирах обратно. Лампите на таблото изгаснаха и нямам грешка в модула.

 

Темата може да се заключва!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...