Jump to content

Навигация


pe6eto

Recommended Posts

Здравейте, бих искал да попитам как да се справя със следния проблем. Имам Ауди А4, 1,8 Т от края на 2004-та година. Имам фабрична навигационна система, и наскоро си купих DVD  с картата на BG. Обаче не ме позиционира правилно и се чудя какъв ще да е проблема. Ъпдейтнах самата навигация, но проблема продължава да е същия. Пробвах DVD-то на друга система - отново същия проблем. Пробвах други DVD-та, излизах извън BG и все същата работа - не ме позиционира правилно.

Някой някакво решение или идея би ли ми подхвърлил?

Благодаря ви предварително за предложенията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, HellFire написа:

Снимай окабеляването зад навигацията: ако е присадена неправилно има този проблем

Как би трябвало да изглежда правилно окабеляване? Имаш впредвид, някой кабел да не е включен в правилната букса или... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е била с по-старата навигация RNS-D, а някой е присадил по-новата RNS-E и не го е направил както трябва ще се получава така. При мен ако не кодирам навигацията да получава сигнала за скорост правилно ми се разминава положението с много. И се осъвременява много бавно. Направо си е неизползваема.

Правилното, заводско окабеляване завършва с букса quadlock с щампа tyco и AUDI, липсват преходници и изолирбанд. Затова казвам, че по снимка ще се познае веднага.

 

Имам оригинално DVD, в което има карта за София. Мога да ти го дам за проба. Мога и да услужа с моето 2017, което работи прекрасно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

И аз както много останали минах през поставяне на RNS-E навигация.

При мене също се оказа ,че картата се позиционира доста трудно ,и доста бърка.

Колегата HellFire ми помогна да реша проблема ,за което съм много благодарен.

Както е казал в горния пост ,при липса на сигнал за скорост ,навигацията се позиционира много трудно. 

Реших си проблема с една допълнителна жица от инструменталното табло до навицията.

За A2 се оказа ,че ми трябва жица от пин 3 на синята букса на инструменталното табло ,към пин 3 на конектор В при RNS-E. Също така да спомена ,че навигацията ми е кодирана за А6 С5 ,и сега работи чудесно. Преди беше мъка мъка....

Още един път благодаря на колегата HellFire.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Наистина и аз много благодаря на колегата HellFire. Благодарение на него нещата се оправиха. Препоръчвам го за такива и подобни проблеми при навигацията! Още веднъж огромни адмирации!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам проблем с механиката на RNS-E то.Не отваря дисплея и не вади диска.Някакви предложения ???

Работеше прекрасно.Спря да вади диска,дадох я на майстор във Варна под частната автогара и ми я върна и с неработеща механика на дисплея.

 Моля за съвети!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...