Jump to content

Колеги помощ огромен разход на 2.6


mishols

Recommended Posts

Здравейте колеги преди около два месеца реших да сменя двигателя на моето ауди 100 с4 асе 4×4 със 2.6 abc донора ми беше a6 c4 след интервенцията ми направи впечатление  че гори много първо почна с разход 16 на 100 след това го вдигна на 25 на 100 ходих на диагностика казаха ми да сменя двете ланд сонди и датчик входящ въздух смених ги след това ми даде 12 на 100 след това пак скочи на 25 на 100 само да отбележа пуши много черно като дизел благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом пуши черно, значи сместа е много богата. В предвид това което си сменил, може да пробваш да смениш датчика за температурата на антифриза, за ЕКУ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време на моето АВС при една забила ламбда сонда ударих разход от близо 30/100, но след като я смених всичко се оправи. На диагностиката веднага я отчете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря на колегите които писаха но проблема се оказа доста прост ходих на диагностика показа сензор за притока на въздух този сензор изпълнява ролята на дебитомер намира се вътре във компютъра от него излиза един маркуч около ф 5 и отива от горе на дроселовата клапа при мен беше закачено на друго място във момента който го закачих на място нещата се оправиха сега ми гори 12.5 смесено

Редактирано от mishols
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...