Jump to content

A6 Ц5 проблем с автомата


denako

Recommended Posts

Малко помощ. Имам ц5 2.4 165кс. Автомат. Та проблема е следния, когато запаля колата включа на директна тя не тръгва. След като включа тип троника вече върви напред, но на фиса всичките предавки премигват. Когато се покара малко колата и се изгаси не иска да включи директна въобще и само в 6-7 хил оборота върви съвсем малко. Като грешка дава range sensor p0607. Съвет какво да правя? Най-вече от хора сблъсквали се с този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че колата ти е само на предно предаване. Това автоматично значи, че си с Мултитроник кутия. Там нещата вече са ясни - имаш да правиш ремонт, а може този сензор само да подмениш и нещата да се оправят. В общи линии търси, човек, който ремонтира мултитроник кутии. Това "включване на тип троника" няма да го коментираме :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега старата ми а6-ца беше на предно но автомата беше типтроник на 100%. Може би има и с типтроникови кутий автомобили. Може и на колегата да е такава. Но,че иска ремонт също е вярно. Една диагностика в специализиран сервиз ще покаже най-добре къде е проблема. Не я ръчкай,че да не стане по-лошо. Толкова от мен.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

52 minutes ago, denako said:

В софия в сервиз даймънд ми искат 800лв за темонта, докато аз съм от кюстендил. А цената на сензора ми е 180 лв

Сензора може да е 180, но кутията вероятно се сваля, разглабя и после наобратно след смяната му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я вързах с вагком и даде като грешка този сензор. Номер на грешката p0706

Редактирано от denako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като го гледам този сензор ми се струва, че е отвън и може да те сапунисват в онзи сервиз. Обади се в Gemini и разпитай там какво ще кажат по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е до 2000г сензорът е един, 2000г е друг, а след 2001-ва колите на предно са с мултитроник.

Ако колата е куатро свалянето на кутията е по-скъпо.

Ако става дума за "шалтера / избирача" смяната му струва около 40-50лв, трябва подемник...най-добре в сервиз за ауспуси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравеите колеги аз имам 2.8 куатро автомат и вчера ми отказа включвам а нетрагва а километража отчита скорост някои ако знае нешто нека сродели 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...