Jump to content

Замяна на Diavia с обикновено парно или ремонт


patzi

Recommended Posts

Някой махал ли е диавиата и да е слагал трите врътки.  

Спря да ми върти вентилатора и много рядко ми светва управлението на климатроника. Вентилатора го пробвах на 12в.от акумулатора и върти. Резистора или онази зелена плочка я мери един и каза че бачка. 

Когато светеше управлението показваше на клемите на перката между 8 и 10в. Така и не я завърта иска си 12 . Ако някой се сеща какво може да е ,да сподели иначе съм се насочил към трите врътки.

Там вече как ще движа клапите за различните духалки???? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Смяната е лесна, аз съм го правил, премахваш диарията и слагаш врътките с жилата, само, че ако добре си спомням се сменя и кутията с клапите, защото захващането е различно, заради моторчетат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, tigarat написа:

 само, че ако добре си спомням се сменя и кутията с клапите, защото захващането е различно, заради моторчетат

:zustimm:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти когато си набавяш частите,набави си и инсталацията. Електрониката е доста по малко ,от колкото при климатроника. Какво има там? Врътка за включване на моторчето за парното,степени,подсветки (2-3 малки крушчици) и жила. Клапите ги регулираш ръчно,там кабелите ти отпадат. 

Като си намериш цялата кутия с ръчно оправляваните клапи и панела за парното ще ти се навържат нещата. Не съм сигурен за моторчето само,дали и то не трябва да се смени....но мисля,че ще трябва.

Не си споменал да искаш поне климатик ,така че давай смело :)

А ти пробва ли с друг панел/управление за климатроник?Реле? Ако не,няма ли от кого да вземеш само за проба? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Оправих го... Бушона беше окислил и не правеше хубав контакт. Тока стигаше само да светне панела.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...