Jump to content

Охлаждане при изгасен мотор


Красимиров

Recommended Posts

Здравейте колеги !!! От известно време съм собственик на ауди б8 avant с мотор 2,0tdi caga . Искам да споделя мои наблюдения и да ви помоля за вашите мнения ако е удобно! 

Проблемът е следния , след изгасяне на мотора се включва перката за охлаждане на мотора работи известно време и спира. Този проблем го забелязах последните дни а температурите отвън са минусови. Последният път го забелязах след три часов престой отвън на минус 6 градуса и пробег около километър  пробег в градски условия късно вечерта . Ще съм благодарен за вашите мнения , е ли това нормално , наскоро бе подменен малкия термостат зад мотора на прибора в. Таблото температурата е 90 градуса . Благодаря ви предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И при мен го прави това, но единствено ако съм я запалил дал съм газ за 1км и веднага след спирането съм я загасил.Аз си мисля, че това е охлаждане, когато мотора не работи и е нямало време да го охлади, поради бързото гасене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често го прави при стартирала и незавършена регенерация. Ако колата е автомат и се променя поведението на кутията, защото сменя при малко по-високи обороти и на място държи по-високи обороти. По принцип го дават на около 800км само градско да се пуска регенерация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги , след проведена диагностика не се установи проблем , автомобила спря да го прави , вероятно е било регенерация . От няколко седмици работи без проблем !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...