Jump to content

ШУМ ОТ ВЪЗДУШНИЯ ФИЛТЪР ПОМОЩ !


BochyEngland

Recommended Posts

Здравейте приятели.Имам следният проблем,имам Ауди а 4 1.9ТДИ 2003 Година, когато подам газ от 1500 до 2200 - 2300 оборот и пусна газта се чува звук подобен на изтъркани накладки незнам шуми,когато отворих капака се чува от въздушния филтър,приятел ми каза че ако си сложа ръката от горе и го претисна просто за да видя дали ще спре шумът защото може да е вибрация но отново се чува друг човек ми каза че е възможно да е нещо свързано с разпределителният вал незнам какво може да е ако имате съвети благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързано е ама с турбото. Се предполага, че вече почва да задира , ако е така, скоро ще се разлети на съставните си части.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на това,при колеги от Немски форум.

 

Шум от подаващата въздушна пътека с отстраняване на газ - всички 4 цилиндъра.TDI

 

С помощта на дюзата на помпата или на обикновената шина, шума от газовия поток и / или по време на процеса на превключване води до шума на потока в отвора за зареждане на въздуха. 

Технически данни:

По време на ускорението максималното зареждане е достигнато над 2000 оборота в минута. При спадане на оборотите на двигателя чрез отстраняване на газ или по време на процеса на превключване обратният поток на засмуквания зареждащ въздух и по този начин обратния поток на въздушната колона. В зависимост от допустимото положение на регулирането на турбокомпресора, този обратен поток може да бъде чут като шум на потока за кратък момент. 

Заключение:

Тези шумове не оказват влияние върху експлоатационния живот на турбокомпресора и съответстват на "състоянието на техниката". 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бек прешъра няма  нищо общо с звука от задиране. Звука от премахнати катализатори също.

 Та си карайте и по 500х. км. ама не говорете щуротии.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...