Jump to content

Тресе между 60-70км/час


К.Rusev

Recommended Posts

Здравейте,колеги след смяна на кардан колата тресе между тези километри по-надоло и нагоре няма проблем според вас от какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нещо по-специално при смяната да има?Махнах стария сложих този и направо с старите болтове.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не как мога да прехвърля моя?Защото ми се струва че въобще не може той кардана е едно цяло.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно е да забравиш една от ламаринките и кардана е вече разбалансиран. Провери внимателно всичките ли ламаринки са по местата, както и болтовете. Също дали всички болтове са оригиналните и с еднаква дължина. По кардана често има точково заварени балансни ламаринки, огледайте добре за следи от заварки, може да е паднала тежест.

Лагера се сменя, като кардана се разглоби, има зегерка вътре в едната вилка, която държи кръстачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, batista said:

след като слагаш друг кардан задължително се балансира

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Къде мога да го балансирам колега?

1 hour ago, NIKO said:

Достатъчно е да забравиш една от ламаринките и кардана е вече разбалансиран. Провери внимателно всичките ли ламаринки са по местата, както и болтовете. Също дали всички болтове са оригиналните и с еднаква дължина. По кардана често има точково заварени балансни ламаринки, огледайте добре за следи от заварки, може да е паднала тежест.

Лагера се сменя, като кардана се разглоби, има зегерка вътре в едната вилка, която държи кръстачката.

Ще проверя утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

От Бургас съм,колега и ми идва малко далеко.Тук никаква идея нямам къде правят баланс.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, batista написа:

след като слагаш друг кардан задължително се балансира

С риск да обидя, ще кажа че това е пълна глупост, кардана е заводски балансиран и няма абсолютно никаква нужда от балансировка, освен ако не е бил разглобван и събран погрешно, т.е. има разминаване в шлиците.

Престанете да давате неправилни и безмисленоскъпи за изпълнение "съвети".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да видя някъде да е споменаван някакъв ремонт на "новия" кардан, че да му се прави баланс? Свален от кола без проблеми, всеки един кардан се монтира на друга без никакви излишни магии и балансировки. Прочети внимателно какво го съветвам колегата и тогава скачай с бутонките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зададох въпрос, злобата е в нечие въображение. Точно защото се помага, е хубаво да се чете внимателно и да се разбира написаното. 

И пак да повторим - кардан НЕ СЕ балансира, ако няма ясна индикация за паднала тежест, или съмнение за разместване на шлиците. Дори и при смяна на "кръстачката" не е необходимо, стига същата да е качествена и най-вече качествено монтирана.

Всичко друго е излишни пари в джоба на балансьорите.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.03.2018 г. at 1:49, NIKO написа:

.......... са по местата, както и болтовете.

 

Преди 4 часа, К.Rusev написа:

Забравен беше един болт,колеги,проблема е решен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имам подобен проблем само че при мен се появява тресене при ускорение за няколко секунди и между 90 и 100 км. Дали причината е в кардана или може би е вътрешно каре или по-лошо хидрото на автомата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...