Jump to content

При студен двигател едва върви.


nnnn1

Recommended Posts

Здравейте,карам Ауди б4,115 коня,93 г.,АБК,с газова уредба,запалва на бензин.но не може да увеличи обороти колкото и газ да давам.Потеглям бавно,започват да намаляват оборотите,аха всеки момент да загасне,извднъж се вдигат оборотите,пак изминава 20-тина метра,и пак намаляват оборотите...и така докато загрее ,минава на газ автоматично,и още малко като загрее започва да се форсира и си върви нормално...по магистралата си вдига 140 км...Моля за съвет..благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като загрее върви добре и на газ и на бензин,предполагам че е някой температурен датчик,но не съм специалист..май ще се ходи на сервиз да се закачи на компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кой датчик говориш,къде  се намира..иначе смених свещите,въздушния филтър,поръчах и ще сменя и бензиновия...дано да се оправи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синия датчик на пластмасовият тройник.

От тази тема

Цитат

Проверка на датчика на температурата
-сваляме буксата на синия температурен датчик
-свързваме омметър към клемите на датчика
-измерваме съпротивлението на датчика спрямо температурата на охлаждащата течност,като сравняваме данните с диаграмата/на нея е показана графиката на промяна на съпротивлението на синия температурен датчик и на датчика за температурата на всмуквания въздух в зависимост от температурата/

025368739-big.jpg?r=0


0 C 5 - 6 kOm
20 C 2,25 - 3 kOm
30 C 1,5 - 2 kOm
40 C 1 - 1,5 kOm
60 C 550 - 675 Om
80 C 275 - 375 Om
100 C 175 - 225 Om

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси,ще го измеря,или направо ще го сменя че по едно време не ми показваше температурата на охл. течност на таблото..а вчера като беше загряла колата и нормално вървеше , спрях  за по кафе и като потеглих- -загуби мощност -и на газ и на бензин ..карах бавно на аварийки-  1 или 2 км, и после се отпуши.. ще пиша като сменя  датчика какво става, а тук ще се поровя дали аз ще мога сам да го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, nnnn1 написа:

 че по едно време не ми показваше температурата на охл. течност на таблото..

За това отговаря сивият датчик, но най-често проблема е в таблото.

Ти прегледай синият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...