Jump to content

Да правя ли AUDI B4 AVANT 2.0 E ABK на газ?


Recommended Posts

Мисля че нямам. Ама не знам за какво ми е, при положение че газта минава през инжекциона - демек трябва да си работи с неговия ламбда контрол... В момента както е направена колата не виждам смисъл и от газов инжекцион.

Колегата Lube те пита за съвсем друга работа(ламбда контрол),ама нема значка. За различни неща говорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се намеся по въпроса. Карах ауди 100Е 89-та 2000 куб. 5 цил. 115 коня RT мотор на газ и след 2 години стабилно каране даже мога да кажа стабилна ръчка ми гръмнаха 2 бутала на връщане от Пловдив при 160км., това разбира се разбрах после като отворихме мотора, но съм се прибрал на останалите 3 без проблем със 120 по магистралата :D. Колата винаги съм я подържал стабилно, да не говорим, че масло и антифриз винаги проверявам преди да тръгна на път(всичко си и беше наред). Понеже майстора който ми прави колата ми е приятел имах възможност да наблюдавам за какво става въпрос и да получавам компетентни отговори на мойте въпроси. Проблема е ,че газта има по голямо топлинно число и е суха(бензина бил по мазен и допринасял за смазването) и предизвиква по голямо загряване, което на отделни места в двигателя се отразява сериозно както при мен се беше отразило на буталата.И двете имаха стопяване(направо дупка колкото палеца ми) от едната страна, но по близо до центъра. Като се има впредвид че колата не е вдигала повече от 90 градуса. Та идеята ми е колата на газ не трябва да се кара във високи обороти и респективно скорости над 150 даже и 150 са много. Сегашната кола ми е ауди купе ABK пак на газ и вече не си позволявам много волности на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...