Jump to content

Резервна гума (патерица)


Ivaylo Netsov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от къде - освен от Ауди - да си купя резервна гума - патерица. Моята нямаше и има един тъп компресор с някаква пиана, но предпочитам да имам и резерва. 

Преди седмица скъсах жестоко рън флат гума в Гърция и едвам се добрах до границата, където ми докараха зимна гума, за да се прибера. 

В последствие разбрах, че с въздушното окачване изобщо не се препоръчвало РънФлат, та купих 4 нови летни. (рънфлата го продавам по договаряне ако някой има желание за дрифт или каквото реши - 255/40/19 - Пирели Про Зиро). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарни работи са това колега, каквито джанти караш, такава патерица взимаш, на 19ка джанта каква патерица да вземеш, 16ка ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарни са ама не ги знаеш ;).

В повечето случай патерицата е 1 размер по-голяма (при 18ки е 19ка примерно), но външния диаметър на гумата е същия както каза Пусито.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагат най-големия размер за модела, защото той покрива всички по-малки, патерицата може да я спаднеш и да изравниш нещата, но не може да я надуеш над размера. Повечето хора карат с по-малки зимни, няма и патерика да сменяш. И аз имам 20ка оригинално в колата за 18ките, но ако трябва да я сменяш в момента, може да си вземеш същата, само външния диаметър да съвпада...

 

33816546_10214134795216150_7039859999857

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...