Jump to content

ауди А6 2.5 масло бардал


stefan_teko

Recommended Posts

Здравейте приатели вчера оставих колата за обслужване масла и филтри като се разбрах с майстора кастрол 5/40 да и сипе хванах го в крачка как сипва някакъв си бардал мисля, че беше 5/40 скарахме се и му казах,че сигурно ще го сменя за негова сметка с кастрол.Питането ми е става ли това масло за първи път го чувам и виждам колкото и странно да ви звучи.Забелязах,че държи маслото по топло отколкото с кастрол на дълаг път с 140 150км  го държи около 95 100 градуса проблем ли е и да го сменявам ли с кастрол

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 25.05.2018 г. at 10:54, bsdnikolov написа:

 

никой ли не може да каже дали това масло става по спецификация за 2.5 тди AFB мотор.Да го сменям или да покарам с него

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спецификациите за Audi/VW са нещо подобно на 505.00 505.01 и подобни.

 

Не се вижда да си посочил конкретна такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/bardahl-xtc-5w-40-5l?gclid=EAIaIQobChMIirCb_L2R3AIVA0MZCh06_AD6EAAYASADEgKxBPD_BwE това е маслото 505.00 има но 505.01 го няма да сменям ли маслото преди 10х.к съм сменял разпределителни валове не ми се занимава пак с ремонти

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом има одобрение за 505.0 що се филмираш излишно?

Карай си с него и след достигнат пробег го сменяй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди зимата ще го сменя колата не се кара редовно да мине 5 6 х.километра и ще го сменя не бях сигурен коя спецификация точно отговаря на моята кола 505.00 или 505.01 интересното е,че държи по високи градуси на маслото около 100 при 140 150км при външна температура от порядъка на 20 градуса 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

знам,че е нормална до 120 градуса но с кастрола над 90 я виждах при 180 200км тук с това масло е по различно.Вече само кастрол

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бардал е 1000 пъти по добро от кастрол по простата причина че на бардал няма менте а на кастрол са 90 % менте в бг. Влез google и се информираи за бардал .  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох доста за бардал и няма ментата до колкото се запознах в Бг. Но спецификацията ме притесняваше  все си мисля,че ще кара едно 5х. км 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

това по не се знае от хората и не е много купувано от което следва,че и да има ментета е много по малко от кастрола

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, stefan_teko написа:

Цитиране на предходното мнение!

На бардал му дават 15000 км  защото е с  качествени добавки и е 100%  синтетика така че на 10000 км не е страшно  да го сменяш. Но ти си знаеш

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...