Jump to content

Проблем със сваляне на стъклото


Veselin91

Recommended Posts

Здравейте колеги от миналата седмица се случи два пъти странно нещо- вечерта си заключвам колата и се прибирам а на сутринта десния прозорец на вратата се смъкнал сам до долу през ваг ком ми дава грешка на централното 01367 трия я и след два дни пак се случи и още не съм закачвал да видя през ваг какво ще покаже. Има ли някакъв начин от програмата нещо да се пипне или трябва да сменям помпата на централното? Ако някой знае решения по някакъв начин докато не са я обрали някоя нощ ще съм благодарен :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е за механичен проблем, свързан с по-дълга от нормалната работа на помпата, по заключване на колата. Тоест има проблем със съзаването на достатъчно вакуум за определеното нормално време. Проблема най-вероятно е свързан с графитеното колелце на помпата, през което се създава вакуума, често срещан проблем при А3. Лекува се с друга помпа или модификация от помпа на Пасат. Другата възможност е да имаш изтичане на вакуум по тръбичките до някоя/и от вратите, по-малко вероятно е.

Грешката не е свързана с механизмите на стъклата, те са електрически. Тоест остава варианта проблема да е електрически или механичен във вратата.

Сигурен ли си, че стъклото е пуснато, след като намираш колата заключена? Защото просто може да се е свлякло заради счупен водач. Имаш ли отделно монтирана, неоригинална аларма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никаква аларма а стъклото е до долу свалено не до някъде а крайно долно положение ще сваля кората да огледам за нещо съмнително

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колага да огледай в кората какво става, аз преди много години (над 10 мисля) като имах 8L ми се скъса жилото и стъклото просто си пропадна

 

Оправиха ми го в един сервиз хвален тогава по форумите, който правят само  механизми за стъкла в София в Княжево от тази дето се води Борис III по едно стръмно надолу, но за Варна незнам къде да  препоръчам...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...