Jump to content

Неработещ темпомат А8 4.2 префеслифт


yasho3

Recommended Posts

Скъпи колеги,

още от както купих колата (А8 4.2 32v ABZ 1994) не работеше темпомата. Прегледани са всички видове вакумми в сервиз и всичко с тях е наред. На ВАГ-кома не излиза грешка. Къде да търся проблема? Някой имал ли е същия проблем?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключето на спирачния педал излиза ли ти като грешка? Май ако е сдухано може да не сработва темпомата(на баварката ми беше така старата). В Automatic transmission излиза грешката.

При мен обаче работи темпомата, въпреки че я имам тази грешка, но се появява спорадично - може би 1 2 пъти на ден.

За друго не се сещам - не знам как е устроен в нашия модел, ако е с моторче с жило отпред, може и моторчето да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Както е написал колегата по-горе, има вакуум и два изключвателя над педалите (ако е с ръчна кутия) и един на спирачката, ако е автомат. Те изключват темпомата при натискане, останалото е вакуум, който идва от двигателя и дърпа едно рамо, за да подава и отнема газ на дросела. Т.е. или има теч на вакуум или не сработва електрониката. Знам, че се появяват лоши спойки в модула и за това не работи, но дали е вярно, не съм проверявал. При мен си работи.

 

:hilezh:

 

Ако изтеглиш ръчката за ускорение на включен темпомат продължително, набива кикдаун, което вече е интересно как се случва физически, сега се замислям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...