Jump to content

1.9 BKE висок разход на масло и зелен оттенък в него


fr1nklyn

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Малко предистория - колата е А4 1.9 ТДИ 116 коня BKE. Откакто съм я взел гори масло 1л/2000км без да има проблем с мощността и вървенето вече близо 60к км. Сменил съм гумички на дюзи, ревизирал съм главата, гумички, шлайф, гарнитур и т.н. Рециклирах турбината, смених капака на клапаните, който върви с филтъра на картерните газове. Абе всичко без сегменти...1

 

И преди съм забелязвал зелен оттенък като вдигна щеката, но си мислех че е от маслото. Сега се чудя дали причината не е нафта в маслото, която да го изтънява и от там да идва разхода на масло и зеления оттенък от време на време?

 

Нямам загуба на антифриз и казанчето е чисто като момина сълза.. А и антифриз с масло става боза, а не това което виждам.

 

Може би тандем помпата или охладителя на маслото? Някакви други идеи?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си "ревизирал" главата, само си я снел, почистил и монтирал обратно. Водачи, клапани, повдигачи, това е ревизия. Това първия фактор.

Втория - не си пипал сегменти.

Всичко друго е второстепенно.

Все едно да готвиш свинско със зеле без свинско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно първия фактор - и тях съм сменил. Купихме нова глава и всичко необходимо, защото 2 от резбите на дюзите бяха прецакани, но това е друг въпрос...

 

Да, сегменти не съм сменил, защото в сервиза, в който свалиха главата и обслужваха колата, казаха че "тези коли не страдат от сегменти". Сервизът е от доверените сервизи на форума...

 

А някакви идеи за зеления оттенък в маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...