Jump to content

Теч на масло - кулер на масления филтър


Rrr

Recommended Posts

Здравейте.

Колата е ауди а4 b7 3.0tdi 204 коня. 

Колеги, моля за спешна помощ. 

От 2-3 седмици забелязвам, че имам капки масло на земята точно по средата на двигателя. Постовия ремък и перката са доста омаслени. Закарах колата в сервиз /намирам се в Англия в момента/ и след половин ден престой ми казаха, че почти 99% проблема е в кулера на масления филтър. Разбира се ми обявиха, че ремонта с новия кулер ще ми струват 650 паунда ~ 1400лв. Никак не ми е опция. Смятам, че кулера е доста здрав и трудно би се спукал...имам съмнение дали е възможно течът на масло да е от входящите/изходящи тръбички към кулера. Все още не съм отворил, утре смятам да разглабям, но ако някой може да помогне с инструкции или да ми даде съвет ще съм благодарен. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е нещо от този род. Имаш ли идея достъпа до кулера как е? Или някакви инструкции да ми дадеш ако си го правил

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този мотор не и не знам как е, правил съм го на 1.8Т, там задължително пада смукателния колектор, иначе си е мъка. 

По принцип се почва от точене на антифриза, тогава се продължава с каквито и да било демонтажи. Вероятно в тубата има нещо по въпроса, напускани са маса DIY по какви ли не въпроси и проблеми.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чек малко ,на 1.8т има гумено оплътнение на масления кулер, което се подменя и не се сваля смукателния колектор и не се точи антифриза! Предполагам на 3.0 ще е така!

Редактирано от anto1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш турбото, нафтовата помпа и едната вихрова клапа. Гарнитурите и О пръстените са около 100 паунда. Цял ден работа, ако си сръчен в ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...