Jump to content

1.4 AUA проблем с баланса на впръскване


nikola89_74

Recommended Posts

Здравейте, искам да споделя проблема и да чуя вашето мнение по въпроса. Прикачвам снимки с грешките от vcds и стойностите на датчиците. 

Ламбда сондата и всички инжектори са сменени преди две години. Аз се съмнявам в регулатора за налягане в рейката за горивото.

Нещо ако е запушил и да качва високо налягане, но ако е от него защо набива и грешката за ламбда сондата. Както се вижда на снимката long term fuel trim е над минус 10, колкото е и долната граница и предполагам заради това излиза P1174

 

 

_20190109_205253.JPG

Screenshot_20190109-181606.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля сега, предната зима ми беше набила веднъж точно тези две грешки. Изчистих и повече не се появиха до преди няколко дни. Сега и да ги изчистиш след 15 20km светва чека. Зареждам и хубав бензин омв 100 уж да не е от горивото но пак си излизат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката е от замерване отпреди няколко дни. Отново се вижда че ламбда сондата прави голяма корекция от -16. Но не ми е ясно на група 33 (втория показател) волтажа на сондата трябва ли да се мени от 0 до 1 

При мен тази стойност от 0,454V си е константа и не се мени. 

PSX_20190109_223250.jpg

Редактирано от nikola89_74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених регулаторчето на налягането днес и пак същото.

Явно сондата е хванала пътя. Не знам колко и е нормалния срок на експлоатация но на две години по 300 кинта за нова не е гот :/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш с по евтина сонда ,но мене лично ме посъветваха за този мотор да използвам само оригиналните. Моята е сменена преди 4 години и от тогава съм я забравил. Азнам ,че в сондата може да се провери как работи чрез диагностика. Но каде как и колко струва нямам идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще проверя из моргите за някоя оригинална. Макар и на години поне да пробвам какво ще се получи :D

Имаш ли спомен колко ти излезе оригиналната :?

 

Редактирано от nikola89_74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънях на 6 човека и по сайтовете за втора ръка нищо няма. Дефицитна стока се оказа :D. Поръчах нова нжк за 220, поне цената е паднала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я монтираш отново изчисти грешките/занули trim-овете и после карай. :)
Пиши после дали си си решил проблема. 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пристигна но като гледам монтажа ще е в събота. Като я сложа ще постна новите стойност. Надявам се да я излекуваме :D

DSC_0603.JPG

Другото интересно е, че днес чека изгасна но стойностите на TRIM продължават да са ниски. На Readiness status обаче проверката за сондата не е завършена.

 

Редактирано от nikola89_74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата сонда е поставена и направих лека разходка за тест. Стойностите сега изглеждат добре и не набива грешки.Следващите няколко дни ще проверявам как са стойностите, но мисля че я оправихме.

PSX_20190119_162638.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...