Jump to content

Ауди А6 4Ф Олрууд масло скоростна кутия


muftal4o

Recommended Posts

Привет,имам желание да сменя маслото на скоростите на описаният автомобил

3 л. дизел 240к.с Ауди Олрууд 12.2010 година РЪЧНА скоростна кутия.

Не намирам нищо писано по въпроса, колегата Стефан ме насочи че кутията и раздатка са с едно масло,но проблемът е че не намирам пробка за източване на старото масло .

Търсих по ЕТКА схема и там попаднах само на един възможен болт,но на друго място същият е посочен като супорт на задна предавка.

Та питанката ми е ,някой правил ли е това и ако да,моля за помощ.

Задният диференциал вече е с подменено масло , за предния не смея докато не разберат точно кое с кое е свързано и различни масла ли са .

Да поясня,че пробката на предния не е в дясната страна, в ляво е.

сервиз изключвам ,тъй като не съм в страната.

Иначе да беше решено вече.

 

поздрави

Редактирано от muftal4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално масло е това на раздатката, която е на опашката на кутията. Предния диф и кутията са с еднакво, но се налива от различни места. При мен има само 1 пробка за пълнене и с вакуум помпа извадих старото, по същия начин смених и на раздатката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията и дифовете са с различни масла! Раздатката, с трето. Навсякъде се дърпа с вакуум. Кутията взима около 6 л., с палене и избутване на старо масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, DJANO написа:

Специално масло е това на раздатката, която е на опашката на кутията. Предния диф и кутията са с еднакво, но се налива от различни места. При мен има само 1 пробка за пълнене и с вакуум помпа извадих старото, по същия начин смених и на раздатката.

интересно ,че при мен имам пробка на самата кутия и за преден диференциал отпред в ляво,но за раздатка не виждам....май ще идва така в България и тук вече е ясно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...