Jump to content

Шум в скоростната кутия A6 1.9TDI 131


Mecho1991

Recommended Posts

Здравейте колеги, от няколко дни съм собственик на въпросния автомобил и се чува шум след 3та предавка до 6та, кутията има масло и скоростите влизат добре, четох в vw форума за подобен проблем и колега от там е писал че е игления лагер на първичният вал, питането ми е този лагер много ли е скъп, защото обмислям кутията да се свали и да се направи, но не знам дали си заслужава или направо да търся кутия 2ра употреба, предполагам че от същия двигател AVF ще стане, без значение дали е от A4 b6 или passat B5.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомат или ръчак?
На душегубка имах такъв шум,на ръчна скоростна кутия. Скоростите си влизаха добре, но с потеглянето почвеше едно ромолене и се извисяваше с покачване на оборотите.
Спецовете с които говорих се изказаха същото. Лагер на първичен вал. Били рисковано да се отваря за ремонт понеже лагера лежал директно в-у кожуха на кутията и ако било износено нещо дори и след смяната нямало гаранция. А ако пък били много зле нещата вътре след отваряне не можело да се напасне пак и кутията отива в кофата. Това ми го казаха от две места където се занимават. Пробвах с добавка. Шума утихна осезаемо след първите 1000км. И така година и половина докато не се предаде тотално. Първа влизаше с мъка,задна изобщо.
Замина директно на вторични,не съм се занимавал изобщо.
Намерих си донор,2 дни без кола 400лв. Кутия и 100лв. Работа. И за сега няма ядове[emoji1696].

Изпратено от моят Pixel 2 XL с помощта на Tapatalk

П.П лагера не е скъп. Но трудно се намира спец да се хване да го смени.

Изпратено от моят Pixel 2 XL с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията е ръчна и скоростите влизат без проблем, ако може колега да споделиш каква добавка си сложил, аз гледах само за някаква на xado

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се Бах оръсил за 3л. оригинално масло за кутията, не останаха много за добавката и не съм се хвърлял на скъпотии. Взех си руска РЕСУРС за механична кутия. Не помня грамажа на разфасовката но помня че една опаковка е за 1л. масло. Цената е от 12 до 18-22лв. На опаковка зависи от магазина.
Но според мен е временно решение ако наистина е тръгнал лагера. Колкото и вълшебни да ги дават тия добавки.
Но по добре проба за 50 отколкото за 500 кинта.
Успех!

Изпратено от моят Pixel 2 XL с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко да актуализирам темата, смених маслото на кутията и сложих добавка на Bardahl, шумът както казваш ти намаля и сега от любопитство и липса на пари ще видя колко време ще изкара така кутията 😁, единствено ме притеснява по някакъв начин дали няма да натоварва съединителя като е започнала да се чупи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Същият проблем. Ново масло + хадо и вече кара година и половина/150к км. Ще карам докато се счупи и ще споделя. 

Редактирано от ZM6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...