Jump to content

2.0 TDI бензин в нафтата


kivv

Recommended Posts

Здравейте жената да зареди тааа 6 литра 95 докат се усети звъна ми казах и да напълни догоре с нафта от 55литра 6 бензин лошо или няма

страшно когато се прибра му шибнах и 200гр. двутактово масло. Та да вадя ли колкото мога и пак да разреждам или няма страшно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, kivv написа:

Здравейте жената да зареди тааа 6 литра 95 докат се усети звъна ми казах и да напълни догоре с нафта от 55литра 6 бензин лошо или няма

страшно когато се прибра му шибнах и 200гр. двутактово масло. Та да вадя ли колкото мога и пак да разреждам или няма страшно

 

Бензина е по-лек, така че когато колата стои на едно място дизела пада надолу, а бензина се събира отгоре. Когато се кара обаче двете горива повече или по-малко се смесват. Така че не я карай до празна, а постоянно пълни резервоара до горе още преди да си изгорил даже и половината. Няколко пъти така и процента бензин в дизела ще падне до незначителен.

 

Един колега със Шеви Каптива си беше напълнил целия резервоар с бензин и разбрал чак когато мотора започнал да се тресе и изгаснал. Извика ме да го издърпам и успяхме да източим малко под половината от резервоара. Наляхме до горе нафта и след около 2 минути въртене на стартера успя да я запали. И в продължение на месец всеки ден я допълваше до горе. В крайна сметка колата уцеля (беше му служебна и не се наложи да я плаща когато я върна).

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...