Jump to content

ABS куатро 150 коня а4 б5


petkovpl

Recommended Posts

купихме на сина а4 б5 1995 г. куатро 150 коня, не му работи абс, закачих я на компютър и ми даваше че задни двадатчика не работят, смених и почнаха да отчитат, но проблема си остана, смених и абс модула който е при двигателя и пак не работи, грешките които изписва са едни и същи , прилагам снимка ако може някой да ме ориентира къде да търся причината, благодаря ви предварително, интересува ме това на първата снимка, абс соленоид пише че трябва да е 1 и какво означава този соленоид, а втората снимка е май за задните датчици които оправих и почнаха да отчитат, някой беше казал че куатрото има и друг датчик на кардана или по дифовете , но не намирам такъв

20190902_155307.jpg

20190902_155153.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взел си повреден модул, тия клапани са вградени вътре, "грижат" се за (имитират) блокажа на дифа. Соленоида е вътре в модула. Няма друг датчик, освен четирите по главините.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

модула съм го взел от работещо ауди, преди да го сваля съм го пробвал на това старото ауди и после отиде за скрап, даже го взех с буксата ама не съм я слагал, номерата съвпадаха и затова го взех, май остава да сменя и буксата, ама голямо снаждане на кабели ще падне , има ли някакви релета под волана за абс, само тях не съм проверявал, бушоните са наред , модула знамче работи, само под седалката компютърния модул не съм сменял и не знам дали работи, но на вагкома вече исписва че и черите датчика работят - отчита в километри така да се каже в движение, свети лампата за абс и една голяма червена с удивителна, на старото ауди ми светеше като намалее спирачната течност, да не би този модел да има датчици за износени накладки и  за това да не пуска абса, търсих кабели по колелата за износени накладки ама няма

Редактирано от petkovpl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 22.09.2019 г. at 12:28, petkovpl написа:

...., а втората снимка е май за задните датчици които оправих и почнаха да отчитат, ....

 

20190902_155153.jpg

На тая втората снимка чета нещо за предно ляво и дясно. Нищо не виждам за задни неща. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...