Jump to content

Автоматични фарове


dpapazoff

Recommended Posts

Здравейте, добавих си сензор за светлина и дъжд 8К0955559, копче за включва на фаровете с АУТО позиция, колата е кодирана с коминг хоум/ливинг хоум и активиран сензор, но не ми включва автоматично фаровете и не реагира на светлина.

когато съм на позиция ауто, нищо не се случва освен ако не активирам assistant drive light при което фаровете светват но не гаснат на светло. Веднага ми записва и грешка, че сензора го няма за светлина а той е там. Дайте някоя насока. Колата е 2010г.

6AEDDB11-FD5A-4500-87EE-16F77D830CA3.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно е,сензорът за светлина не се разпознава от ММИ системата на колата,най-вероятно е за друг модел кола. По кода който сте дал ми излиза че този сензор е за А5,навярно имат някаква разлика,макар и да не е на външен вид така.

Редактирано от Nikola_RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се. Трябва в байт 6 да се маркира бит 0. Ассистънт лайт нещо си. 

Сензора го птворих и го почистих, припоих малко неща и вече работи перфектно. 

На скрийншота са BCM, ключа за фрове и сензора. Съвместими са си. ММИ системата не играе тука, нямам такава :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 11.10.2019 г. at 13:54, dpapazoff написа:

Здравейте, добавих си сензор за светлина и дъжд 8К0955559, копче за включва на фаровете с АУТО позиция, колата е кодирана с коминг хоум/ливинг хоум и активиран сензор, но не ми включва автоматично фаровете и не реагира на светлина.

когато съм на позиция ауто, нищо не се случва освен ако не активирам assistant drive light при което фаровете светват но не гаснат на светло. Веднага ми записва и грешка, че сензора го няма за светлина а той е там. Дайте някоя насока. Колата е 2010г.

 

Здравей колега, от скоро имам колата и на мен много ми липсва екстрата - може ли млко подробности как осъществи проекта - монтаж, подвързване на сензора и ако само се смени ключа на светлините след кодиране всичко проработва? Ако си ползвал подробно инфо от нета дори от чужди форуми моля те за линк! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...