Jump to content

странна грешка 2.5 тди на нафтата


pinko1990

Recommended Posts

Здравейте колеги имам странен проблем като светне за нафта по време на движение спря да работи доливахме до като угасне крушката почна да работи нормално страх ма е да тръгна на някаде ако сте запознати моля за помощ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е куатро колата резервоара е бил разделен на две мисля и имало някаква прехвърляща горивото помпа. Може тя да прави някакви мизерии.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако спре тая помпа, колата гасне веднага  като  горивото остане под нияото на кошницата, след като изразходи и  горивото в кошницата. И ще светне реотана за проблем с EDC сензор G213 ще остане на сухо и ше алармира на таблото, отделно ше запише грешка за прехвърлящата помпа.

Търсете проблема в нивомер или табло(калибрира се на колко литра+/-2 да светва лампата). Също има калибрация и на мах колко да показва.

На мин по спомен 0л трябваше да е 72ома  съпротивлението  към таблото при куатро. 

Ама принципно...къде сте тръгнли без нафта...:lol:

Редактирано от Malkata bulka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за бързия отговор да куатро е има точните симптоми за реотана но не мога да калибрирам освен да сложа 2ра ръка нивомер и прехвърляща помпа ако и 2те са под задната седалка 

Редактирано от pinko1990
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нивомера май се центрова с въртене аз изкарах без да обележа беше ръждясало скобите сега ми показва малко с повече нафта и поръчах подкачаща помпа комплект щото и счупих на излишния тръбичката от 155 коня дет е предполагам нямат разлика 2ра ръка за 40 лв новия варира между цените 600 до 1400 лв 

 

Редактирано от pinko1990
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...