Jump to content

Ауди б3 Тресене на волана без натиск на спирачки


Vasileva_29

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам проблем, имам почти постоянно тресене/трептене на волана, без натиск на спирачки, имам баланс и нямам криви джанти, имам дискове за смяна, но би трябвало само при натиск, да го прави,но проблема, че като си я карам нормално се усеща, какъв би могъл да бъде проблема, и възможно ли е, да е нещо по кормилната щанга или че трябва реглаж, и също така при завиване, малко по рязко и се усеща, че волана криви повече от колкото трябва(с точност не мога да го обясня, но има разлика при завой

Редактирано от Vasileva_29
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си виж дисковете за изкривявания.

После огледай всичко по кормилната уредба. Някой накрайник, нещо ... Последнен вариант- гуми криви. Дори и нови, ако са китайци е възможно да са криви.

Успех и да пишеш какво е станало.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от гумите, и със летни и със зимни е същото положение,кормилни накрайници и танпони съм сменяла . 

Ще я огледам по обстойно и ще видим къде би могъл да е проблема,благодаря, колеги. Ще пиша като разбера от къде е го прави. 

Редактирано от Vasileva_29
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо да се видят кормилните щанги, там където са хванати на една планка към рейката, да не би там да има нещо хлабаво. Един човек да обира луфта на волана отвътре, а друг да гледа какво става там. Там има едни тампончета на всяка щанга, може да са се разпаднали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...