Jump to content

Audi A6 4F - проблем с утечка - 01303 - телефон


NikoS7

Recommended Posts

    Здравейте,колеги.
Пиша ви относно утечка,която забелязах случайно след като не бях палил колата -5 дена.
Акумулатора беше паднал.
   Колата имаше 2 грешки - 01303 и 00856.Знаех,че проблемът е някъде там.
След изследване от страна на ел. сервиз се оказа че утечката идва от телефона на колата(няма такъв) - модула на телефона не заспива и колата постоянно търси  телефонът.Като се махне бушона зе телефона и няма утечка,няма консумация на ток.Но  това води и до изключване на  ММI-to (2G+) защото са взаимно свързани.
Майсторът ме посъветва да намеря сервиз,който да излора телефонът  с тапа на оптичния кабел.Чакам майсторът да намери свободно време и да ме приеме.
   Между временно докато четох из форумите се сетих,че утечката(проблемът с търсенето на телефона) може би се е появила след като ъпдейтнах MMI-to  на - SW:C6-HU 55.7.0 0835.
Пробвах да сложа дисковете и да ъпдейтна пак с надежда да се оправи ...но без успех.Четох че трябва да сваля на по-стара версия и след това пак да дигна до тази -55.7.0 - не съм пробвал.
   Също така пробвах през VSCD-то да направя адаптация/77 Telephone>Adaptation10 >2/ на телефона като му задам стойност "2" - колата да не търси телефона - също без успех.
  Някой ако е имал подобен проблем,моля,нека сподели какво решение е намерил.
  Благодаря,предварително.

01303.jpg

00856.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, sunshai said:

А всъщност колата има ли телефон/BT ?

Няма телефон.Но след ъпдейта на ММИ-то мисля че от там се е задействал модула за телефона.

1 minute ago, OvivO said:

не може ли просто да се кодира, че няма телефон и да не си го търси?

"Също така пробвах през VSCD-то да направя адаптация/77 Telephone>Adaptation10 >2/ на телефона като му задам стойност "2" - колата да не търси телефона - също без успех. "
Пробвах,но не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...