Jump to content

Econ не може да се махне


skrat

Recommended Posts

1.9 ТДИ 105 кс, 2004та.
Когато колата загрее ( стигне 90 градуса ), ECON на климатроника се включва и не може да се изключи, ако изгася колата и запаля пак, след 1-2 мин, отново се пуска ECON mode. По време на загряването, духа идеално студено, без да се включва ECON, което ме кара да мисля че, и датчика за високо налягане и фреона са ок. Ще мога да я закача на диагностика, чак в понеделник, но ако има някой друга идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не се пускат охлаждащите перки отпред и затова да се изключва като загрее - виж какви грешки има в блока на климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 дни смених вентилатора за охлаждане на двигателя, защото перките не се включваха, все още не се включват, значи от това ще да е проблема, понеделник ще я закача да видя. Някакви предположения, ако не е вентилатора, по веригата кое може да е

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@skrat  Управлението на перките - може да е изгоряло, провери предпазителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.08.2020 г. at 13:43, VBI написа:

@skrat  Управлението на перките - може да е изгоряло, провери предпазителите.

Закачихме го на диагностика и показва, че до управлението не достига + напрежение, а много се надявах, диагностиката да помогне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@skrat  Огледай добре куплунга на самото управление, напръскай го с контактен спрей, замери директно на куплунга от ел. инсталацията дали идват +12В и "маса". Ако идват значи управлението е заминало, ако не идва захранване прозвънете ел. инсталацията - може да е някой предпазител или реле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща съм ги проверил. Някаква идея, кое подава тези 12В? Защото не идват, а там е проблема и не мога да го проследя. Масата я има. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси колега с ELSA да ти извади ел. схеми за да се види от къде минава захранването на модула на перките. Все пак като загрее двигателя пускат ли се перките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся някой във форума и в интернет също. А перките не се пускат, не. Точно в момента когато трябва да се пуснат, не се пускат и също светка ЕКОН мода.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РЕШЕНИЕТО:
В някой от сервизите през зимата са извадили F15 бушона, и защото, чак сега ми се наложи да ползвам климатика, не бяхме забелязали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...