Jump to content

Bluettoth и GPS проблеми


tyrlaka

Recommended Posts

Здравейте, отскоро съм собственик на А6 4F, днес ми остана повечко време да поразровя колата и открих два проблема.

 

1. Когато купих колата, навигацията беше с диск в който няма България и не я пробвах, тъй като не виждах смисъл да я пускам. Купих си диск и днес го смених, но като зададох локация в българия, видях, че колата я засича на 500 км извън гръда ( даже се води извън БГ). Видях, че не хваща никакви сателити, показва 0. Въпросът ми е, какъв може да е проблема, дали ще е 100% от антената или има и други варианти? Може би стар софтуер или някаква настройка?

 

2. Опитах се да си вържа телефона към навигацията, но телефона не намира bluetooth устройства. Когато вляза в менюто "TEL", виждам съобщението "Telephone is not installed". Предполагам, че няма блуутут модул. Въпросът ми е къде се намира този модул, за да погледна физически дали е там и ако го няма какво трябва да търся ( говоря като сериен номер) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също показваше 0 сателита.
Купих антена (10 евро или долара не помня точно) сложих е и пак не заработи.
Извадихме буксите на захранването, сложихме го пак и чудо проработи. Върнахме старата антена и работи с нея ....
и сега разхождам една антена в багажника
....
Bluetooth модула мисля, че е в краката на шофьора под мокета на пода - поне така съм чел на много места - гадно място защото при вода в купето се събира там...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранването на кое, на навигацията ли?

 

А за модула ще проверя, но ако го няма какво трябва трябва да търся да купувам, като модул и кабели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е всичко в едно MMI или AMI му викаха - още не мога да се оправя какво е - устройството където е DVD и с SD1 и SD2 картите.

Неговата букса дръпнахме и се оправи като я включихме.

btw

за синия зъб ако нямаш аз бих те посъветвал за нещо афтермаркет ... :) за да може да пускаш музиката от телефона през него 
оригиналния при мен е само за разговори (или поне още не съм разбрал как се пуска друго, но бая време мина щях да разбера :)

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен диска с навигацията е в багажника, но нямам сд карти.

 

За синия зъб, не ми трябва толкова за музика от телефона, а повече за разговори. За музика смятах да търся варианти да извадя AUX или USB, ако е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...