Jump to content

Чукане от двигателя


Donvankata

Recommended Posts

Здр. Колеги колата е  газ/бензин 1.6 1996г с делко има едно чукане което се появява от 1000 до 1500 обороти .  Под  1000 обороти го нема и след 1500 изчезва . колата не гори масло , тука във форума намерих подобни теми но са се стари и нема развитие .

Сменени са гумички и нови повдигачи и  клапани на главата , но и преди да ги смена пак си чукаше.

 

Та въпроса ми  е при вашите 1.6 има ли такова чукане , това аванс на делкото ли е  или нещо общо с колянов вал ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ваг може да се погледне аванса както и на елкон. Моят е нагласен на 11 градуса заради газта и на бензин на високи обороти го има това чукане от аванса. На газ е супер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Притебе на 1000 -1500 обороти чука ли ,? Или само към 4-5 хил.

 

При мен работи перфектно на газ и бензин с обикновенна газова е,  не гърми  и от 0-100 12,8 сек. на газ и разход 10- 11лв 100км градско

 

Ще погледна на колко градуса е май беха 12 . Но не искам да го вътря това делко да почне да гърми на газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на бензин го прави но мисля при мен е над 3000 Об. Не го барай 12 градуса на газ е добре. Иначе може да се врътне до към 9 най-малко. Иначе някой си е карат на заводско с до 5 аванс, но сигурно са с ГИ. 

 И аз съм с обикновен на газова и само един път ми е гърмяла на минус 20 е форсирах без да искам и е обърнала студена на газ и докато си взимах кафе гръмна и изгасна. Нямах поражения, плякалката си свърши работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...