Jump to content

Проблем с електрониката


ivailo-1270

Recommended Posts

Здравейте, колеги, 

Преди няколко месеца станах собственик на ауди а4 б6, 1.9 tdi, 131 к.с. Преди седмица при запалване на автомобила видях, че свети чека на таблото и при подававане на газ установих, че турботл не работи. При направена диагностика излязоха следните грешки:

Клапан на турбината, реле на свещите, проблем с егр клапана и проблем с налягането на горивото. След това майстора изтри грешките и ми каза да карам ден, два и след това пак да отида за да видим какво ще покаже.

Когато бяха изтрити грешките турбото работеше. На другия ден пак светна чек лампата и отново същия проблем.

Когато я откарах на майстор, той смени клапана на турбото, който го даваше като грешка. Но проблема не се оправи, пак същите грешки си останаха и пак турбото не включва.

Така стигнахме до заключението, че може би проблема е в компютъра на колата.

Някой имал ли е подобен проблем, тъй като аз се лутам от майстор на майстор, но проблема си остава.

Моля ви помогнете, ако имате някакви идеи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро проблема е в геометрията на турбото, а не в компютъра. Съветвам те да смениш майстора ако не знае как да провери дали геометрията на турбото работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че не е проблема в компютъра. Има нещо, което кара колата да влиза в авариен режим. Затова писах тук, ако някой е имал подобен проблем да ми помогне, за да не сменям десет неща и да хвърлям пари на вятъра докато я оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...