Jump to content

Универсален катализатор


falentinkata

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам си една а3-чица 99г. с 1.9тди, която ми върши перфектна работа за всеки ден  и истината е, че много си ме кефи.

Естествено, собственика преди мен е изкарал някой лев продавайки катализатора, но дори и да не беше, най-вероятно отдавна този катализатор нямаше да върши работа. С оглед затягането на мерките за изгорели газове, хич не ми се иска да бъда ограничаван кога мога да си карам колата и кога не...

Та, въпроса ми е, някой монтирал ли си е универсален катализатор и върши ли работа или да се ориентирам към смяна на возилото?

С тази цена от 4-500лв съм доста скептично настроен, а бих я карал още 2-3 години... 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че по разни сайтове вече има катализатори и за по под 200лв. Не знам каква работа вършат и на кои категории отговарят, но може би си струва да се проучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че правиш разлика между евро категорията на автомобила и въпросните стикери. Стикерът не отразява директно евро категорията на автомобила, по думи на "специалистите". Не е ясно и как ще се влияе едното от другото при измерването и издаването на стикерите. До момента се говори, как Евро 0, 1 и евентуално 2, където попада и твоят автомобил, гарантирано ще бъдат първите порязани от въпросната мярка. Дали 2 ще се включи веднага или не, не става напълно ясно. Не става ясно също, един автомобил, попадащ в Евро 3 категорията, който е с липсващ катализатор, дали ще попада в забраната и какво ще отрази реално стикера. Виждаш ли как, хем се говори за стикери, които показват някакви стойности на замърсяване, хем се говори и за категории. На самите тях не им е ясно каква е базата за определяне на всичко това. Най-добре изчакай няколко месеца, докато се изяснят изискванията и правилата за целият този процес и тогава го мисли. Така или иначе, ако тази година забраната отнесат само 0 и 1, следващата година си наред ти, с твоят автомобил, попадащ в Евро 2 категорията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го разбрах, че на базата на това какви стойности ти дава колата се категоризира в евро 1-2-3 и т.н.

Но да, явно е още мътна цялата работа и наистина е по-добре да се изчака.

Въпреки това ми е интересно дали наиситна вършат нещо тези катализатори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...