Jump to content

Проблем с ретрофит на фейслифтов километраж


dpapazoff

Recommended Posts

Здравейте,

не знам дали някой се е сблъсквал, като цяло в глобален мащаб не намирам инфо и не се е случвало на повече от двама човека.

колата е 2010г края CGLB мотор, слагам фейслифтово табло, което не иска да извади температура на антифриза. 
в meas.blocks показва 0.00 градуса. 
пускам километража на масата, температурата става -49 градуса, което е индикация че работи и липсва информация от сензор.

Слагам старото, температурата се вижда.

Пробвах с фейсов гейтуей, същата работа.

сензора не ходи като аналогов сигнал до таблото, единствено до екуто от там вече предполагам всичко е по CAN навътре. 
Някой дали се е сблъсквал и дали е намерил решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разпознава съобщението по CAN линията. Пробвай да обновиш таблото.

Примерно 4G0907401F не може да си говори с табло с по-нова версия от 515. Не показва темп на антифриза. Това е на A6 4G. Предполагам и тук е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Не бях влизал скоро, но като цяло разбрах какъв е проблема. 
Изтествах абсолютно всичко, флащове на екута, на километражи, гейтове, даунгрейди, нищо не помага.
Проблема е точно, че не съответства нещо КАН сигнала от екуто и го прави само с EDC17C46.
С EDC17CP14 няма драми дори в 2008ма година коли.
Не съм писал нова тема, тъй като мисля, че на никой не му се занимава да се пробваме да направим някакъв транслатор или не знам как точно се казва, като тези афтърмаркет за лин шината на по-новите волани.
Не знам защо само това съобщение не съвпада, но не мога да сложа CP14 тъй като разбрах, че е за пиезо дюзи а моите са били 12в na C46.
Нямам си и на идея някакво прехвърляне на конкретни данни от еку което се разбират на моето, дали изобщо е възможно. Не разбирам изобщо от структурите на флашове или там както се казва на самите екута, нямам и с какво да ги чета. Просто стигнах до това, единствено разминаване в кан сигнала за температурата. Таблото е изтествано с абсолютно всички възможни версии, както и екуто, с одис, с ваг кан про, абритес, нищо различно от 0 градуса със закачен сензор, -48 с разкачен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Таблото за CP14 или C46 е? Да не е подменено табло на кола 2008-2009-та? по парт номер какво излиза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото няма опция да е за единия или другия тип еку. Еднакви са всичките, дизел/бензин, хардуерно е едно и също от - до. Сложих еку от 2012 от последните ревизии и хардуер за моя мотор CGLB и пак инфото за тази температура става 0 градуса след кто сложа сензора. Като го пткача веднага имам -49 градуса в межър блоковете на таблото, което е симптом на липсващ или неработещ сензор. Инфото стига до таблото. Но сложи ли се сензора, температурата вместо да бъде отчетена става 0 градуса, което е разминаване в самото инфо, това което праща екуто и това което чака таблото, или обратното

Иначе за CP14, просто хващам рандъм кола, слагам и фейсов километраж, стрелката на водата си работи, в межър блока виждам температурата. Инфото стига коректно до километража. Слагам в моята c46 и липсва. Това не става въпрос за един километраж и една кола с CP14. Абсолютно всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4G има версии на таблата и някои не показват температура на антифриза, ако са стар хардуер и много нов софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези не може да се сложи нов софтуер на стария хардуер. Флаша е в дисплея и самия километраж. Или поне одиса ъпгрейдва и двете неща с техен си ъпдейт, който е накуп в едно с флаш файла. Но или е фейс или пре фейс. 
иначе епрома на самото табло не е проблем да слагам префейсов епром и обратно, бачкат си всякак си. Но промяна няма. Изтествах всичко, нещата опират до това което идва от екуто. Остава неразбираемо от таблото и просто изписва 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно всякакви версии, всичко изтествах. 
трябва да се промени в екуто нещо или да се сложи нещо като модул както е за воланите, който да променя само това инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...