Jump to content

Q5 side assist retrofit


mhi406vt

Recommended Posts

Май ние си нямаме такава тема. от една година правя отчаяни опити да си подкарам подгрева на огледалата, като първо смених стъклата, после смених компчето/врътката в дръжката на вратата, и пак не работят, вече си мисля, че самите модули във вратите не ми го поддържат, не знам, няма значение. И тъй като скоро си ретрофитнах асистент за дългите светлини и вече имам поддръжка за затъмнение (кабелите които идват от средното огледало са прибрани в двата края на таблото и чакат да бъдат включени), реших с един куршум да убия 4-5 заека - да си подкарам ел. прибирането на огледалата, подгрева, затъмнението, и да пусна side assist-a. Ta така, частите които трябват са - това е за Q5 2009, но предполагат за след фейса няма разлика:

 

1) Огледала със side asist - номера мисля, че няма смисъл да пиша, те си личат отвън кои го поддържат и кои не, аз специално си купих с черен лак, в перфектно състояние, като нови (казаха, че са от SQ5, но аз мисля че там всички са сиви/сребристи, та не знам), буксата е 15 пина + 2 пина за side assit-a.

55369131_IMG_1618copy.thumb.jpg.9b81bfb07747da9aeb0aa47995e9f3a6.jpg

 

 

2) Копче на вратата за пускане и спиране на асистента - там трябват пластмасата/говорителчето и самия бутон, съответно с номера 8R1035423 и 8K1927451. Ако сте с Bang&Ollufsen пластмаската ще е различна, да се има предвид:

 

1868988864_IMG_1619copy2.thumb.jpg.827d3bc7ebd132920754187b29277725.jpg

 

 

3) Модули във вратите, които поддържат ел. прибиране на огледалата и затъмнение, най-лесно се разбира като се погледне модула, в него има едни оцветени правоъгълничета, трябва да са изцяло запълнени, и имат номера - 8K0959793H (шофьорското) и пасажерското - 8K0959792H

 

24162343_IMG_1622copy2.thumb.jpg.1c40221267c7899f1adbaea7b714e5e6.jpg

 

1622338009_IMG_1623copy2.thumb.jpg.7794c7b0531d40fe59737bd80b5952c9.jpg

 

 

4) Инсталация/кабели - има на куфатек оферта, аз моито ги поръчах да ми ги изплетат, на половин цена ми излезе, изглеждат качествени, конекторите са оригинални, самите кабели са добре увити, надявам се да няма проблеми. 5 броя - един сноп, който свързва двата сензора в бронята и влиза в задния калник, втори сноп, който минава през колата до гейтуея и бушоните, трети сноп от бутона за вкл./изкл. до гейтуея мисля пак е, и по едно снопче от двете огледала до съответните краища на втория сноп, който минава през купето:

206118944_IMG_1621copy2.thumb.jpg.5322d61e69e53252ee72e3aee06fd273.jpg

495151610_IMG_1620copy2.thumb.jpg.3f32160ed0be3b324bc43bf98eaa2a00.jpg

 

5) Сензори в бронята - номерата са 8R0907566/8R0907566А на мастера, вляво, и 8R0907568/8R0907568А на слейва, отдясно, доколкото разбрах стават и от други модели, А4, А5, А6,  само тях не съм ги купил още, защото смятам самия ретрофит да го направя на две части, сега ще инсталирам всичко без сензорите, понеже на пролет искам да освежа задната броня, и ще ги сложа тогава, като я сваля, за да не свалям по 5 пъти.

 

 

Ето така изглежда всичко без само сензорите:

1973974450_IMG_1617copy.thumb.jpg.4e7d97dae2013f5274de72dee7d60670.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравей, огледалата ги сложих още миналата година - 2021. Но после беше интересно, голяма драма. Реших вместо префейсови радари, да си слагам фейсови - с номера 8T0907566B i 8T0907568B, защото твърдяха че са изчистени от грешки - за всички радари преди това имаше общо 3 TSB, все гадни проблеми решаваха, изчел съм ги всички , не се фиксваше само със софтуерна версия, направо си казваха че трябва радара да се смени, и тези с буква B накрая бяха наред, и си викам - не искам фалшиво работеща система, ще слагам фейсови радари. Преправихме моята инсталация, която беше за префейс, на фейсова - звучи по-сложно от колкото е, само 3 пина отзад в буксите дето влизат в радарите се променят, по схемите като се гледа е тривиално. Началото на 2022 поръчах два радара от Алегро - един нов, един втора ръка. И тука беше най-голямата драма:

- системата даваше грешка , изписваше fault, и викаме дай да видим с ваг ком-а какво е

- обаче фейсовите радари не могат да се достъпват от префейсов гейтуей, и си поръчах фейсов гейтуей 40 евра от ибей

- сложихме го - и грешкта беше Missing parametrization и Missing callibration. Викам си супер, малко остава 

- три дена стоя колата в Порше - не могат да ги калибрират 

- после един един ден при Мариян/ShadowM - и той не можа - не бяха изгорели радарите, качваха им параметри, но не можеха да се калибрират просто. 

И тогава се спрях за малко - викам си дали аджеба фейсови радари наистина ще тръгнат на префейса, макар че в нета има хора дето са го правили. Дали си викам нещо в кабеляците не осрахме, проверихме всичко няколко пъти, прозвънихме всеки кабел, всичко е наред. И си викам - продължаваме напред - ще търся радари от една кола - разбира се в Европа и у нас има много такива оферти, на цени от 700 до 1000лв - не че нямаше да ги дам. Но намерих в Албърта, Канада два радара за по 62.50$, общо 125$, от Q5 2015 година, от една кола, работещи според продавача. Като разбра човека, че за БГ ще ги поръчвам, си промени обявата, че са дефектни, и ги продава за части, за да не му ги връщам - викам му няма грижи, доверявам ти се напълно :), пускай ги с еднопосочен билет. Доставката ми излезе заедно с митото още към 50-60 лв отгоре (доставката в Северна Америка беше безплатна, тези пари го дадох на нашенска фирма за доставка от Ню Йорк до БГ- общо две седмици отнема някъде от изпращането докато ги получиш). Дойдоха - и няма да забравя - махнах си стоповете в задната броня, пъхнах буксите в радарите, и системата светна - вътре лампите изгряха, като на работеща - иначе лампичката вътре изгасва ако има проблем в системата. Та така, после ги монтирахме радарите както си трябва, и искам да ви уверя - екстрата работи перфектно и много точно, ползвам я постоянно вече от около 7 месеца.

Като човек изчел света за този ретрофит - втора ръка радари САМО от една и същ и кола, по възможност твоя модел. Слагаш ги, и няма калибрация, няма дявол. Още поне 5 ретрофита имам, не съм спрял, и в момента съм в един проект :), но не ми се пише вече във форума, специално Q5 раздела е много заспал, и не намирам смисъл.

 

ПП Двата радара от Полша, които ги бях взел за по 120-130 евра, ги върнах на продавачите 3 месеца след покупката, единия малко се опъва, но го натиснах малко, и той се нави. Та поне с тях не се набутах. Като цени за части можеш да варираш в пъти - казвам го от личен опит многократен - конкретно за тази екстра - аз моите огледала ги купих за 180 евра двата (старите ми дето бяха с по 6 пина без никакви функции ги поддадох поотделно за 340 лв общо), радарите 125 долара двата. Тук в БГ огледалата със сайд асист две са 750-800лв, радарите ги продават на същата цена. Всичко е въпрос на желание и време да си редуцираш разходите.

61FE18F5-58FB-40DE-8E5F-3CE3CDAA7BA6.png

Редактирано от mhi406vt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...