Jump to content

Съвет за турбо на ALH


manqk223

Recommended Posts

Та здравейте колеги , дойде време и за друго турбо понеже колата започна да изпушва бяло и да мирише на масло и съм почти убеден ,че е това тъй като колата пренадува, както и да е това е друга тема,оставяме я . Въпросът ми е какво турбо да се сложи за да държи на налягане около 1.25 , тъй като ще слагам по-голямо задължително ще се направят всички процедури за настройката след това . Мисля да е от 131ца , какво е нужно за слагането на тая турбина на 90тка ALH , чул съм ,че трябва фланец ,но без да имам потвърждение от някой по-запознат няма как да действам . Не целя покачване като цяло на мощността ,просто нещо дето ще държи на налягането. Благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

130 коня са на 1.35 бара фабрично, 150 на 1.55. Ако няма да качваш мощността, няма смисъл да качваш налягането, по-добре вземи същото турбо и се концентрирай върху другата работа, да не пренадува. По-голяма турбина ще стане по-лагава. За монтажа не мога да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , личното ми предпочитание е да има по-голям запас за налягане ,че ако реша след време да се сложат малко по-голями дюзи да не се притеснявам пак от тази простотия дето ще правя в момента , мисълта ми е да има запас , а за тръгването по-късно , не ме бъркат тия няколко стотин оборота . Предпочитам да не се чупи , честно казано .

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...