Jump to content

Проблем 2.0 TDI CAGA


parconi

Recommended Posts

Здравейте, колеги ! От известно време забелязвам неравномерна работа на празен ход. Днес ровейки по колата, забелязах странно движение на това лостче. И работата се мени с неговото местене ! Прикачам клип и ако може някой да обясни за какво служи, това ли е проблема и евентуално добър майстор за София. Имам съмнение, че е моторче на вихровите клапи.
 

Редактирано от parconi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Това е моторчето за вихрови клапи. При това положение  трябва да ти свети чека. Това лостче трябва да се премества след като се запали двигатела. След 2000 оборота трябва да отваря клапите. Ако ти е повредено имам такова моторче.   

 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я го разкачи от буксата и виж дали ще светне. На една от моите коли бях изтрил ерор репорта,тоест ако работи ок,ако спре го разкачам и не се занимавам повече.Есъедтвено ще има последствия.Но не е толкова фатално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи,в петък бях при теб ,беше много зает  ,това е  същата кола,  ,ти я гледа на ваг,не свети  чека,нама записана грешка и днес установих че го прави на позагрял мотор ,над 60 гр.,когато е студена нямам такъв проблем,вижда ми се малка порцията гориво на празен ход 0,4л.ч ,когато е по студена работи по -добре най вероятно заради повечето гориво

 

Редактирано от parconi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се,ама то не пречи да напиша и тук,прочети ми поста горе,не знам от колко време е колата при вас,но аз наистина съм направил това на 2 бр  143 Коньови мотори. Тоест и да не се позиционира правилно мотора ,махам буксата ,клапите остават отворени и ме боли фара . Вероятно затова не записва грешка . Другия проблем за който предполагам е да не е затлачен см колектор,не знам дали си виждал ама и там се събира бая нагар и отлагания. Ако е така ,заради малкото движение на обем  въздух  клапите да отварят. Ако помниш адаптацията на клапата беше успешна с vcds . Ще трябва да се гледа дебитомер и мап,нещо се побърква .  От колко време е тая кола при вас,ваксинирана ли е,правено ли е нещо преди да се появи проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, buzzi написа:

Сетих се,ама то не пречи да напиша и тук,прочети ми поста горе,не знам от колко време е колата при вас,но аз наистина съм направил това на 2 бр  143 Коньови мотори. Тоест и да не се позиционира правилно мотора ,махам буксата ,клапите остават отворени и ме боли фара . Вероятно затова не записва грешка . Другия проблем за който предполагам е да не е затлачен см колектор,не знам дали си виждал ама и там се събира бая нагар и отлагания. Ако е така ,заради малкото движение на обем  въздух  клапите да отварят. Ако помниш адаптацията на клапата беше успешна с vcds . Ще трябва да се гледа дебитомер и мап,нещо се побърква .  От колко време е тая кола при вас,ваксинирана ли е,правено ли е нещо преди да се появи проблема?

Колата е при мен  от август,още като я купувах го усетих ,но не сме вдигали капаци и не е закачвана на ВАГ,карам си я така,обадих се на Вальо-Вентомана  да я види преди да я взема  но го нямаше в БГ,в последствие той я обслужи и диагностицира ,и каза че не може да и оправи порцията гориво на празен ход,която е нииска това е цялата история.

Редактирано от parconi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, ru6 написа:

в моторчето има едно пластмасово зъбно колело и му се чупят зъбите. Започва да "изтърва".

Колега,де що има инфо  и клипове изгледах ,наясно съм и с колелото и заносване на рамото и кобилицата,и китайските джаджи които монтират да се фиксира хода на рамото, трябва да се демонтира и огледа,благодаря за насоката,ако има нужда от моторче ще се свържа с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...