Jump to content

Q7_4L

Recommended Posts

Здравейте колеги,колата е Кю7 3.0тди 2007,става въпрос за попадане на антифриз във водата,колата не е прегрявала никога,губеше ми вода и установих че е от един маркуч,смених го нямаше проблеми до предишната вечер съм карал колата,на следващият ден я запалих около 10мин. преди тръгване и забелязах много бял пушек(пара)загасих мотора вдигам щеката и гледам маслото пресечено,мотора си работи без проблем,в казанчето антифриза е чист,моля помагайте защото съм във Франция,а тука сервизите няма да ви разправям😏 едни ми казват гарнитура глава,други охладител на маслото(топлообменника)🤯?! Благодаря предварително🙂

Здравей, колега.

Работата е там, че това което са ти казали 

На 18.05.2022 г. at 22:29, Q7_4L написа:

едни ми казват гарнитура глава,други охладител на маслото(топлообменника)

,са двете най вероятни причини за да имаш вода в маслото. За това никой не ти дава друго мнение. Пожелавам ти успех.

Благодаря колега!

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"

По скоро е от охладитела на маслото , някой О-ринг или гарнитура се е изпекла , ама за да се види трябва да се свали и да се огледа . Започни от по малкото зло което според мен е и по вероятното . 

Здравей колега,охладителя е свален видимо няма проблем,чакм да дойде новия да го монтираме…на 168к да духне гарнитура и мен малко ме съмнява,но ще видим…Благодаря 

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"

Ако в сервиза могат да "надуят" охладителната система ще се разбере от къде ги меши , но щом вкарва антифеиз в маслото е от някъде където няма налягане на маслото , защото налягането на маслото е по високо от това на антифриза . 

Edited by vle4ugoto

@vle4ugoto Тука във Франция като чуят за гарнитура или вода в маслото и край… мотора е свършил😏 5 пъти звъннах в сервиз на Ауди и ми казват че ще ми върнат обаждането да потвърдят кога мога да закарам колата и никакво обаждане след това….